Doğa İle Başbaşa Bir Tatil İçin En İyi Ücretsiz Kamp Alanları

Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

2000’lerde Çocuk Olanların Hatırlayacağı 10 Şey

Retro 4 Ekim, 00:10'de eklendi

2000’ler bazılarımız için dolu dolu geçti. Özellikle çocukluğu ve gençliği o yıllara denk gelenler için, hayatımıza giren pek çok yeniliğin de öncü yılları oldu. 2000’lerin başından başlayarak, o eğlenceli 10 yılı temsil eden ve hemen hepinizin hatırlayacağı 10 şeyi sizler için bir araya getirdik!

Çim Adam

2000’li yılların en sevilen aktivitelerinden biri çim adam beslemekti. Hemen her markette bulunan ve özellikle çocukların çok sevdiği bu çim adamlar, oldukça sevimliydi.

MSN

Facebook, Instagram derken sosyal medya ve iletişim günümüzde çok farklı yerlere gelmiş olsa da, 2000’li yılları yaşayanlar için MSN’in yeri her zaman ayrıdır. İletilerde şarkılı göndermeler yapmak da MSN’in en sevilen yanlarından biriydi.

Mp3 İndirme

Facebook, Instagram derken sosyal medya ve iletişim günümüzde çok farklı yerlere gelmiş olsa da, 2000’li yılları yaşayanlar için MSN’in yeri her zaman ayrıdır. İletilerde şarkılı göndermeler yapmak da MSN’in en sevilen yanlarından biriydi.

Pokemon

Bir dönem tüm dünyada fırtına gibi esen bir Pokemon furyası vardı. Çizgi filminin yanı sıra, cips paketlerinden çok tasolar ve tasolarla oynadığımız oyunlar da hala hafızalarımızda.

Televizyon Fenomenleri

Televizyon, günümüz gençliği için çok fazla bir şey ifade etmiyor ve dizi ve programlar da yavaş yavaş dijital platformlara taşınıyor. 2000’ler ise izleyicilerin ekranlara kitlendiği yıllardı. Kaynana Semra, Caner-Tülin, Popstar, Dokun Bana, Gelinim Olur Musun gibi fenomen program ve karakterler kattı hayatımıza.

Ulusal Başarılar

2000’li yıllar, Türkiye’nin pek çok alanda adını duyurduğu bir dönemdi. Sertap Erener’in Eurovision’u kazanması, Azra Akın’ın dünya güzeli seçilmesi, milli futbol takımımızın dünya kupasında başarı kazandığı yıllardı onlar.

Eskimeyen Şarkılar

Şarkı, günümüzde çabuk tüketilen bir şeye dönüşmüş olsa da, 2000’lerde dillerden düşmeyen çok fazla şarkı vardı. Tarkan’ın Kuzu Kuzu’su, Nez’in Sakın Ha’sı, Petek Dinçöz’ün Foolish Kazanova’sı, Serdar Ortaç’ın Dansöz’ü hala hafızalarda.

Nokia Çılgınlığı

Samsung ya da iPhone yokken Nokia vardı! 3310 ile başlayan Nokia çılgınlığı şimdilerde pek bir şey ifade etmese de, o yıllarda çok şey demekti.

11 Eylül Saldırısı

Canlı yayında Dünya’nın en meşhur gökdelenlerinden, New York’taki Dünya Ticaret Merkezi bir diğer adıyla ikiz kulelere yapılan saldırı hala hafızalarda.

Korsan CD’ler

Abi bana oradan bir SimCity, bir de Age Of Empires. Bizim karışık CD ne oldu?

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.