Geçmişten Bugüne Oxford Üniversitesi Tarihi: Mezunlar ve Bilim İnsanları

Türkiye’de Kalp Naklinin Öyküsü

Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Yerli Film

Her Gün 1 Bardak Kefir İçerseniz Ne Olur?

8 Çıtır Çerez Romantik Komedi Film Önerisi

Sinema 18 Eylül, 09:00'de eklendi

İyi bir romantik komedi film izlemek, bütün yorgunluğu üzerinizden alabilir. Hollywood, eskisi kadar ses getiren filmler yapmasa da, ses getirmiş projeleri izlemek hala iyi hissettiriyor. Bu listede, tadını çıkarabileceğiniz ve sizi kesinlikle rahatlatacak 8 çıtır çerez romantik komedi filmi sizler için derledik.

The Proposal

Film, kendi dünyasının dışına çıkan bir adam ile onunla evlendiğinde terfi sözü verdiği asistanının arasında geçen eğlenceli aşk hikayesini konu ediniyor. Filmin konusu klasik olsa da, oyunculuklar ve hikayenin gelişimi, oldukça keyifli 1-2 saat geçirmenizi sağlıyor.

50 İlk Öpücük

Romantik komedi türü denince akla ilk gelen seçeneklerden biri. Hafızasını kaybeden ve her gün aynı günü yaşayan bir kadın ve ona aşık olan bir adam. Adam, her gün aynı günü yaşayan bu kadını kendine aşık edebilecek mi? Cevabı izlerken, çok eğlenceli sahnelere şahit olacaksınız.

Tiffany’de Kahvaltı

Nadiren çalışan bir yazar Paul Varjak ile özgürce yaşayan bir parti hızı olan saf güzel Golightly arasında geçen bir arkadaşlığın hikayesini anlatan bu fil, Hollywood romantik komedilerinin yapı taşlarından biri.

Bridget Jones’un Günlüğü

32 yaşında, biraz beceriksiz olan, biraz kilolu ve romantik seçeneklerin yetersiz kaldığına inanan bir kadının ilginç ve komik aşk hayatını anlatıyor. Günlüğüne erkekler hakkındaki duygularını itiraf eden bu kadın, filmde iki adam arasında kalıyor. İkisi de farklı adamlar. Peki, Bridget kimi tercih ediyor?

Özel Bir Kadın

1990’lı yılların başında yayımlanan ve film endüstrisine damga vuran projelerden biri. Bir fahişe hikayesi. Bir gece tanışıp aşık olan bir adam ve kadının hem komik hem romantik, ama bir o kadar da etkileyici aşk hikayesini anlatıyor.

Paris’te Bir Gece Yarısı

Bir yazar ve sıradan bir kadın arasındaki bir aşk hikayesi. Gergin nişanlısı ve ailesi ile Fransa’ya gelen bir yazar, gece yürüyüş yaparken kendisini 1920’lerde bulur. Bir yazarın fantezisini gerçekleştiren bu hikaye, oldukça eğlenceli bir filme dönüşüyor.

Harry Sally İle Tanışınca

10 yıldan uzun bir süredir tanışan ancak “Neden bu ikisi birlikte değil?” diye sorduran bir dostluk hikayesi. Bu film, dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan her genç tarafından izlenmeli.

Çılgın, Aptal Aşk

40 yaşındaki bakir Steve Carell’in romantik bir lider olabileceğini gösteriyor. Onu aldatan karısını geri kazanmak isteyen bir adam, yaşamın gerçeklerini kabul ederken, sevginin gerçekte nasıl bir şey olduğunu anlamaya çalışıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.