Geçmişten Bugüne Oxford Üniversitesi Tarihi: Mezunlar ve Bilim İnsanları

Türkiye’de Kalp Naklinin Öyküsü

Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Yerli Film

Her Gün 1 Bardak Kefir İçerseniz Ne Olur?

Akıllı Telefonlara Tepki Olarak Doğan Minimalist Telefon : Light Phone 2

Teknoloji 5 Mart, 13:56'de eklendi

Akıllı telefon üreticileri sürekli yeni modeller tasarlayıp ekran boyutunu büyütürken, bir tepki olarak ortaya çıkan ve sadece telefon görevini yerine getiren yeni nesil Light Phone ile tanışın. Light Phone 2 ile yapabilecekleriniz oldukça kısıtlı gibi görünse de bir telefondan beklenen her görevi başarıyla yerine getirebiliyor. Arama yapabiliyor ve sms gönderebiliyorsunuz. Dahası alarm bile kurmak mümkün!

Light Phone 2 Özellikleri

Light Phone minimalist bir tasarıma sahip ve sadece bir kredi kartı büyüklüğünde. İki ele zor sığan telefonların aksine gayet küçük boyutlarda. Milyar renk desteğine sahip ekranların aksine, e-kitap okuyuculardan aşina olduğumuz E-ink bir ekrana sahip. Telefon yatay ve dikey olarak kullanılabiliyor.

Light Phone 2 siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği sunuyor. USB Type-C bağlantısı kullanan telefon, Qualcomm Snapdragon Wear 2100 işlemciye sahip. Üzerinde Light Phone 2 için geliştirilmiş bir Android forku olan LightOS işletim sistemi çalıştıran telefon, 1GB ram ve 8GB dahili depolama alanı sunuyor. Light Phone 2 ile birlikte 4G,WiFi ve GPS gelen yeni özelliklerden. Biraz eskiye dönecek olursak, akıllı telefonların hayatımıza girmediği dönemlerden alışık olduğumuz uzun süreli batarya kapasitesi Light Phone 2 ile tekrar hayatımıza girebilir. Zira telefon 500 mAh kapasitesindeki bir batarya ile dahi 5 günlük bir bekleme süresine sahip. Telefonun ağırlığı 80 gram ve 7.5 mm kalınlığa sahip.

Light Phone 2 Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Light Phone 2 henüz satışa sunulmadı. Telefonun 2019 yılında piyasaya çıkması ve destekçilerine ulaştırılması bekleniyor. Telefona sahip olmak ve projeye destek olmak isterseniz Indiegogo üzerinden 225 dolarlık fonlama karşılığında, bir aksilik çıkmazsa 2019 yılında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Indiegogo Sayfası : https://www.indiegogo.com/projects/light-phone-2-smartphone-design

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

burhanbey 7 Mart 2018

teşekkürler