Geçmişten Bugüne Oxford Üniversitesi Tarihi: Mezunlar ve Bilim İnsanları

Türkiye’de Kalp Naklinin Öyküsü

Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Yerli Film

Her Gün 1 Bardak Kefir İçerseniz Ne Olur?

Bir Freddie Mercury Biyografisi : Bohemian Rhapsody Filmi

Sinema 1 Kasım, 20:28'de eklendi

Efsane grup Queen’in efsane solisti Freddie Mercury’nin biyografisini konu alan 2018 yapımı Bohemian Rhapsody şimdiden tüm hayranlarını heyecanlandırmış durumda. Bu harika yapımın başında, harika yönetmen Dexter Fletcher var. Sizleri grubun ilk kurulduğu yıllara götürecekler. 1970’den başlayacak hikaye oradan efsanevi konser sayılan, dünya üzerinde en çok insanın bir araya geldiği 1985’te Live Aid’teki efsanevi konsere kadar uzunca bir yolculuk var önünüzde. Queen’i, Queen yapan her şeye tanık olacaksınız. Bohemian Rhapsody senaryosunun yazarı ise Anthony McCarten. Bohemian Rhapsody şarkısının nasıl bir deha ürünü olduğunu göreceksiniz. Yazılırken yaşananları ve Freddie Mercury’nin hayatına daha yakından konuk olacaksınız. Efsane şarkılar, efsane zamanlar, dönemin atmosferini hissedeceksiniz.

Bohemian Rhapsody Oyuncuları

Freddie Mercury kimin canlandırdığını merak eden çoğu kullanıcımız bu ismi çok sevecek. Onu Mr Robot’tan, Müzede Bir Gece Filmden yahut Short Term 12’den biliyorsunuz. Evet doğru tahmin Rami Malek başrol oyuncumuz. Onun yanı sıra Game of Thrones ile sevdiğini Aidan Gillen, John Reid karekterine can verecek. Diğer oyuncular ise şu şekilde. Lucy Boynton, Mike Myers, Joseph Mazzello, Tom Hollander, Allen Leech gibi usta ve sevilen oyuncularda bu filmde bizlerle olacak.

Bohemian Rhapsdy Şarkısı

Bu şarkı hakkında söylenecek o kadar çok şey var ki. O kadar söylenecek şey olduğundan film haline geldi. Freddie Mercury’nin yüreğinden dökülen sözlerdi bunlar ve yürekten dökülen dökülen sözlerin, yüreklere dokunuşunun en güzel örneği bu şarkı. Bu şarkıyı yorumlamak kimseye yarışmaz. Kimse o niteliğe sahip değildir henüz herkesin yaşadıklarından bir parça bulur şarkıda, şarkı bu yüzden efsanedir. Film gibi bir şarkıdır aslında, bu yüzdendir belki film oluşu.

Bohemian Rhapsody Film Haberleri

Böyle harika filminde sansasyonel tarafları olmasa olmazdı. İlk olarak yönetmenliğini Bryan Singer üstlenmişti fakat izinsiz bir şekilde setten ayrılması nedeniyle uzun süre geri dönmemesi gerekçe gösterilerek, filmin yapımcısı Fox tarafından görevden alındı. Onun yerine yazının başında belirtiğimiz gibi filmin başına hepinizin yakından tanıdığı Dexter Fletcher getirildi.

Amerika Yönetmenler Odası bir çok kez sete gelip Bryan Singer’ı denetlemiş. Bu tutumunun devam etmesi halinde Fox tarafından uyarılmış ve görev aldığı süre boyuncaki tazminatı ödenip kovulmuştur. Kovulmadan önce Dizinin Başrolü Rami Malek ile Bryan Singer’ın tartışmaları gözden kaçmamıştır. Bryan Singer ise kovulma haberinin ardından şu şekilde resmi açıklama yaptı.

“Bohemian Rhapsody benim hayatımın filmiydi ona tutkuyla bağlıydım lakin Fox’dan ebeveynlerimden birinin kötü giden durumu için izin istedim. Tabi k aile her şeyden önce gelir bende bu yüzden izinsiz bir şekilde ayrıldım. Bu yüzden beni kovdular. Filmin çekimlerinin bitmesine 3 hafta kalmıştı fakat ailemin sağlıklı olduğu anlarda yanında olmayacaksam bu hayatın ne önemi var.” diyen Bryan Singer, Rami Malek ile aralarında olan tartışmanın tatlıya bağlandığını belirti.

Bohemian Rhapsody Film Konusu

Bohemian Rhapsody adından da anlaşılacağı üzere ünlü grup Queen’in sevilme sürecini anlatıyor. Bunu yaparken çoğunlukla Freddie Mercury’nin hayatına eğiliyor. Biyografik film severlerin kesinlikle kaçırmak istemeyeceği atmosferlerle dolu bu film,  aynı zamanda müzik dünyasına ilgi duyanlar için de kaçırılmaması gereken bir film. Queen hayranları için heyecan uyandıran bir film ve dinlemeyenlerin bile sempatisini kazanmalarını sağlayacağa benziyor ve efsane konsere kadar ki süreci anlatıyor. Bu muhteşem filmin Türkiye vizyon tarihi ise 28 Aralık 2018 ve bu tarihte Türk izleyicilerle bulaşacak. Biliyoruz önümüzde daha uzunca bir zaman var fakat bu film kesinlikle beklediğimize değecek gibi görünüyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.