Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Kore Filmleri

Bir Saatte İstanbul’dan Ankara: İşte Dünyanın En Hızlı Arabaları

Teknoloji 26 Aralık, 18:20'de eklendi

Otomotiv sektöründe her geçen gün yeni bir yenilik söz konusu olurken, arabalar gitgide daha da hızlanmaya devam ediyor. Dünyanın en hızlı otomobilleri listesindeki iddialı modellere baktığımızda ise, adeta yakında “havacılık sektörü” ile mücadele edecek otomobiller görüyoruz. Sizce dünyanın en hızlı araçları, saatte kaç kilometre hıza çıkabiliyor? İşte dünyanın en hızlı arabaları…

Bugatti Chiron SuperSport 300+

Bugatti’nin Chiron SuperSport modeli, dünyanın açık ara en hızlı aracı. Volkswagen bünyesinde yer alan Bugatti’nin bu iddialı modelinin ismi de esasen, 300 mil hız barajını aşma iddiası ile geldi. Bu hız rekoru, VW’nin Almanya’daki tesislerinde yakalandı.

Koenigsegg Agera RS

Bugatti’nin ardından dünyanın en hızlı aracı olan Koenigsegg Agera RS, saatte 463 kilometre hızı ile, İstanbul’dan Ankara’yı bir saate düşürebilen diğer bir araç. 2019 yılında dünyanın en hızlı otomobili ünvanına sahip olan bu model, hız rekoruna ABD’de trafiğe kapalı bir yolda ulaştı.

Hennessey Venom GT

Chevrolet Corvette’in V8 motorunu taşıyan Venom GT, 1244 beygir gücünde, efsanevi bir otomobil modeli. ABD’de Kennedy Uzay İstasyonu’nda yapılan testte araç, 434 km/s hıza ulaşmayı başardı.

W Motors Fenry SuperSport

Dünyanın en hızlı otomobilleri listesinin 4. sırasında, W Motors’un Fenry SuperSport modeli yer alıyor. Dubai merkezli şirket, aracın 394 km/s hıza ulaştığını söylüyor. Ancak bir test yok.

Pagani Huayra

Mercedes V12 motora sahip bir otomobil olan Huayra, karbon fiber gövde yapısına sahip. Gösterişli bir tasarıma sahip olan aracın ulaştığı hız rekoru ise saatte 383 kilometre.

Zenvo TS1 GT

Listenin 6. sırasında, Danimarkalı bir otomobil üreticisi olan Zenvo’nun TS1 GT modeli var. Saatte 374 kilometre hıza ulaşan bu araç, 5.8 litrelik V8 motorla sağlıyor. 

Noble M600

Listenin diğer bir üyesi, sade tasarımı ile sizi kendine çeken Noble M600. Saatte 362 kilometre hıza çıkan bu model, iddialı bir konsepte sahip.

Lamborghini Avendator S

Dünyanın en hızlı arabaları listesinde bir Lamborghini yok mu diye merak ediyor olabilirsiniz. İlk sıralarda olmasa da var. Avendator S, V12 motoruyla saatte 349 kilometre hıza çıkabiliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.