Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Kore Filmleri

Daha Hesaplı Tatil Planı İçin Bilmeniz Gerekenler

Seyahat 15 Eylül, 06:00'de eklendi

Dünyanın farklı yerlerini keşfetmek bir servete mal olmak zorunda değildir ya da dünyayı dolaşmak için piyango kazanmanız gerekmez. Daha hesaplı bir tatil planı yapmanıza yardımcı olmak için test edilmiş bazı ipuçlarını sizler için derledik!

Bir Plan Oluşturun

Bir bütçe ile seyahate çıkıyorsanız, yapacağınız ilk şey bir tatil planı oluşturmaktır. Sıkı ve saatlik planlanmış bir programa ihtiyacınız yok, ancak en azından orada ne kadar zaman geçireceğinize dair bir fikriniz olmalı ve rotanızı iyi oluşturmalısınız. İşinizi daha az şansa bırakmak, beklenmedik harcamaların da azalmasını sağlar. Son dakika alınan uçak biletleri ya da otel rezervasyonları, çok daha pahalı olacaktır.

Sezon Dışında Tatiller Daha Ekonomiktir

Yaz tatilinde tatile çıkmaktan kaçının. Turizm endüstrisi, bu zamanlarda seyahat edenlerden daha fazla yararlanmak istedikleri için, otel fiyatları da daha yüksektir. Tatil yapmak istediğiniz yeri ziyaret etmek için en iyi zamanın ne olduğunu araştırın ve bu tarihlerden hemen önce ya da hemen sonra gidin. Oteller ve havayolları, bu süre zarfında fiyatları biraz daha aşağı çekmektedir.

Konaklama Seçeneklerini İyi Araştırın

Paylaşımlı odalar, masrafları doğal olarak azaltır. Diğer alternatifler ise Airbnb gibi web siteleridir. Bu sistemde, gideceğiniz yerde yaşayan bir kişinin evinde bir oda ayırtmanızı sağlar. Bu da, fiyatları yarı yarıya indirir.

İyi Toparlanın

İhtiyacınız olan her şeyi yanınıza aldığınızdan emin olun. Böylece, tatildeyken alışveriş yapmak zorunda kalmazsınız. Nereye giderseniz gidin, beklenmedik hava koşullarına karşı yanınıza yağmurluk ve kazak da alın.

Uçak Biletlerini Önceden Alın

Havayolları, uçak koltuklarını bir yıl öncesine kadar satışa çıkarır. Uçağın kalkış tarihi yaklaştıkça, fiyatlar da giderek artmaktadır.

Daha Ekonomik Yolculuk Seçeneklerini Araştırın

Otobüs ve trenler uçaklara göre daha ekonomiktir. Yakın bir yere gidiyorsanız, bir otobüs ya da tren ile yolculuk yaparak yol için ayırdığınız bütçeyi neredeyse yarı yarıya düşürebilirsiniz.

Yerel Taşımacılığı Kullanın

Bir otel rezervasyonu yaptırdığınızda, uçaktan indikten sonra VIP taşımacılık hizmetleri yerine, yerel taşımacılık ile nasıl ulaşabileceğinizi araştırın. Ulaşım, düşündüğünüzden daha maliyetli olabilir. Gideceğiniz yerdeki otobüs, minibüs, dolmuş gibi seçenekleri kullanmak, tatil bütçesinde ulaşımdan tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.