Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Kore Filmleri

Dünya İmparatoru : David Rockefeller Hayatı ve Yaşantısı

Dünya, Genel 31 Ağustos, 21:45'de eklendi

Amerika New York’da 12 Haziran 1915 yılında dünyaya gelen David Rockefeller, John d. Rockefeller’in en küçük oğludur. Annesinin adı Abby Aldrich Rockefeller, kardeşlerinin ise küçükte büyüğe doğru olmak üzere sırayla, Winthrop Rockefeller, Laurance S. Rockefeller, Nelson A. Rockefeller, John D. Rockefeller, Abby Rockefeller’dir.

Babasından kalma olan Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük petrol şirketlerinden olan Standard Oil Company’den elde edilmiş olan servet ile birlikte Rockefeller Şirketler Grubu’nun kurucusudur.

Dünyanın ve New York’un sayılı zenginleri arasına girmiş olan David Rockefeller üzerinde bir çok çeşitli oyunlar oynanmaktadır. Doğruluğu hakkında kesin bir bilgi bulunmamakla birlikte, Türkiye’de ki gezi parkı olayları ve diğer ülkelerde ki tüm kötü olayların arkasında David Rockefeller’in bulunduğundan bahsedilmektedir. Dünya üzerinde bu sebepten ötürü pek sevene bulunmayan Rockefeller, bu suçlamalara dair hiç bir açıklama da bulunmamıştır.

Ailesinde devlet kademelerinde de bir çok etkin rol oynayan bireyler bulunmaktadır. Bunların başında abisi Nelson Rockefeller gelmektedir. 38. Amerika Birleşik Devletleri başkanı Gerald Ford’un yardımcılığını yapmıştır. Bunun yanı sıra yeğeni Jay Rockefeller ise Batı Virginia da senetörlük görevinin sahibi olmuştur.

New York’un sayılı zengin ailelerinden olan Rockefeller ailesinin mensubu olan David Rockefeller, New York’ta bulunan kentin en büyük evinde doğup büyümüştür. Harvard Üniversitesinde ekonomi eğitimi almış olan Rockefeller, mezun olduktan sonra Chigago Üniversitesinde de ekonomi üzerine yüksek lisans yapmıştır. Harvard üniversitesinde öğrenci iken gelecek tarihlerde ABD başkanlığı yapacak olan F. Kennedy ile tanışmışve kız kardeşi Kathleen Kennedy ile ilişkileri olmuştur.

Okulunu bitirdikten hemen sonra neredeyse örneğine hiç rastlanmamış olarak 1940 yılında Chigago Üniversitesinin kendisine vermiş olduğu Doctor of Philosphy ünvanı ile onurlandırılmıştır. Bu gerçekleşen olayın ardından New York belediyesinde Belediye Başkanı, Fiorello La Guardia’nın 1,5 yıl boyunca sekreterliğini yapmıştır. 2.Dünya Savaşı’nda ise Kuzey Afrika ve Fransa’da askeri istihbarat için politik ve ekonomik alanlarda çalışarak orduya hizmet vermiştir.

Bunlardan sonra CFR kısaltımlı örgütte onursal başkan görevini yapmıştır. Bu örgüt, yarı gizli bir örgüt olarak sürekliliğini sürdürmüştür. Açılımı Council of Foreign Relations olan bu örgüt babası John D. Rockefeller tarafından kurulmuştur. Bu örgütte pek çok politik insanlar, devlet adamları ve iş adamları bulunmaktadır. Küresel dış politikalara yön veren bir toplum olarak bilinen CFR 1921 yılında icraatlarına başlamıştır.

Günümüz de bu grup içerisinde tanınmış hatta ABD başkanlığı yapmış insanlar bile bulunmaktadır. Bu grupta yer alan önemli isimler şöyle sıralanabilir. Bill ve Hillary Clinton, George Clooney, Frederick W. Smith ve Angeline Jolie almak üzere bir çok ünlü ve siyasi insan yer almaktadır.

CFR gibi önemli bir grubun onursal başkanı olması nedeniyle değil, pek çok farklı sebeplerden dolayı da David Rockefeller karanlık bir insan olarak düşünülmektedir. Dünya üzerinde servetinin yarısını bağışlayan 10 milyarder arasında yer alsa da bu bağışların şov niteliğinde olduğunu düşünen pek çok insan bulunmaktadır.

1940 Yılında evlendiği eşi Margaret Peggy McGarth ile 6 çocukları bulunmaktadır. Bu çocuklarından ise de 10 adet torunu bulunmaktadır. Kısaca bitirecek olursak 100. yaşını kutlarken ki söylediği sözlerde 200. yaşımı da kutlamak istiyorum gibi konuşmalar geçmişti ancak 20 Mart 2017 tarihinde kendi evinde uykudayken hayata gözlerini yummuştur.

100 yaşına kadar yaşamış bir insan neden 200. yaşını temenni etmek istemektedir gibi sorular sürekli sosyal medyada dönmektedir. Bunun sebebini bir çok insan yaptırmış olduğu organ nakillerine bağlamaktadır. Hasar gören organlarını değiştirilmesini isteyen Rockefeller’in bu yöntem ile ömrünün uzadığı düşünülmekte.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.