Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Kore Filmleri

Dünyanın En Değerli 10 Futbol Kulübü

Genel 19 Aralık, 18:59'de eklendi

Futbol kulüpleri, yükselen bonservis bedelleri, artan kulüp gelir kaynakları ve gitgide daha da çeşitlenen markaların sponsorluk gelirleri ile adeta milyar dolarlık dev bir marka haline geldi. Peki dünyanın en değerli 10 futbol kulübü arasında hangi kulüpler var? İşte o sıralama…

Real Madrid

İspanya’nın efsanesi Real Madrid, dünyanın marka değeri en yüksek kulübü. Şampiyonlar Ligi’nin yanı sıra La Liga’da da başarıdan başarıya imza aran Madrid ekibinin piyasa değeri 1,84 milyar euro.

Manchester United

Bir dönem dünyanın en değerli futbol kulübü olan Manchester United, listede şu anda 2. sırada yer alıyor. Buna rağmen, Manu’nun piyasa değer 1,65 milyar euro. 

Barcelona

Lionel Messi gibi efsanelerle, dünya futbol tarihinin en başarılı kulüpleri arasında yer alan Barcelona, 1,56 milyar euro değeriyle dünyanın en değerli 3. kulübü.

Bayern Munih

Almana’nın futbol devi Bayern Munih, 1,47 milyar Euro piyasa değeri ile dünyanın en değerli 4. kulübü. 

Manchester City

Endüstriyel futbol kavramı dendiğinde akla ilk gelen ekiplerden City, İngiltere’nin “yatırımcı” desteği ile inanılmaz noktaya gelen ekiplerinden biri. City’nin piyasa değeri 1,4 milyar euro.

Liverpool

İngiltere’nin en iyi ekiplerinden biri olan Liverpool, dünyanın en değerli kulüpleri listesinde 6. sırada yer alıyor. Liverpool’un marka değeri 1,33 milyar euro.

Chelsea

İngiliz futbolunun önemli markalarından Chelsea, dünyanın en değerli kulüpleri listesinde 1 milyar 85 milyon euro değeriyle 7. sırada yer alıyor.

PSG

Fransa’nın efsane kulüplerinden Paris Saint Germain, 1 milyar 25 milyon euro değere sahip ve dünyanın en değerli 8. futbol takımı.

Arsenal

Diğer bir İngiliz ekibi Arsenal, 993 milyon Euro değeriyle dünyanın en değerli 9. futbol kulübü.

Tottenham

İngiliz efsanelerinden Tottenham, dünyanın en değerli 10 kulübü içinde yer alan bir marka. Goal dergisinin verilerine göre Tottenham, 850 milyon euro piyasa değerine sahip. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.