Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Kore Filmleri

Dünyanın En Pahalı 10 Tatil Yeri

Dünya 18 Şubat, 21:30'de eklendi

Tatil denince genellikle bir çoğumuzun aklına güzel bir havuz, temiz bir deniz, açık büfe, sınırsız içki ve gece boyunca eğlence gelir. Peki, listemizde bundan daha fazlası var desek? İşte dünyanın en pahalı 10 tatil yeri…

1. Seyşeller

Doğu Afrika’da bir ülke olan Seyşeller, Hint Okyanusu’nda bir takımadadır. Ülkedeki turizm, 1971’de ilk havalimanı açıldıktan sonra önemli bir endüstri haline geldi. Eğer gecelik 11.000$’lık konaklama ücretini göze alabiliyorsanız, Seyşeller’de tatilin en iyisini bulabilirsiniz. Çok pahalı olsa da, buradaki villalar çok sınırlı olduğundan, rezervasyonu erken yaptırmanızda yarar var.

2. Wilderness Safaris Bisate Lodge

Villa, Doğu Afrika’da bir ülke olan Ruanda’da yer alıyor. Yanardağlar ilginizi çekiyorsa, burası sizin için harika bir tatil seçeneğidir. Seyşeller’deki villalar gibi, bu bölgedeki villalar da sınırlı sayıdadır. Burada yalnızca 6 tatil villası var ve bunlar geleneksel Ruanda evlerine benziyorlar, hepsinin salonunda şömine var. Oda fiyatları, kişi başı gecelik 1100$’dan başlıyor.

3. Hilltop Villa

Fiji’de özel mülkiyetli bir ada olan Laucala’da yer alan Hilltop Villa, dünyanın en pahalı tatil villalarından biri. Burada bir gece konaklama, 44.000$’a mal oluyor. Burası, tamamen inzivaya çekilmek isteyenler ve gizliliğe önem verenler için en iyi seçimdir. Burası özel bir adadır, bu nedenle yalnızca özel bir yolu vardır.

4. Penthouse Apartment

Paris’te bulunuyor. Eyfel Kulesi’ni önünüzde bir engel olmadan görmek ister misiniz? İmkansız değil, sadece biraz pahalı. Penthouse Apartmen, dünyanın en pahalı ve en lüks otellerinden biri. Burada konaklamak için, gecelik 26.500$ ödemeniz gerekiyor.

5. Necker Adası

İngiliz Virgin’de yer alıyor. Amerikan başkanı gibi tatil yapmak ister misiniz? İşte o zaman buraya gitmelisiniz. Tüplü dalış, su kayağı ya da yelken gibi çok fazla seçeneğiniz var. Burada doğal hayat, muhteşem bir tatil seçeneği sunuyor. Fiyatlar tahmin edebileceğiniz üzere biraz pahalı; konaklama için gecelik 80.000$ ödemeniz gerekiyor.

6. Chalet Zermatt Peak

İsviçre’de yer alıyor. Görünüşe göre İsviçre’de, tatlı çikolatalar ve birinci sınıf finansal hizmetlerden çok daha fazlası var. Zermatt  Peak, tüm beceri düzeylerine uygun kayak pistleri sunan, 13 misafir kapasiteli 5 yıldızlı bir dağ evidir. Lüks mobilyalar ile dizayn edilen evde, ayrıca bir de gurme şef de bulunuyor. Fiyatlar, 57.000$’dan başlıyor ve haftalık 200.000$’a kadar çıkabiliyor.

7. Maharajah’s Pavilyon

Hindistan’daki Raj Palace’da yer alıyor. Altın, bu cenneti tanımlamak için en uygun kelimedir. Gecelik 15.000$ ödeyerek, krallara layık 4 katlı bir eve sahip olabilirsiniz. Bir çatıda jakuzi düşünün ve tüm şehir manzarası ayaklarınızın altında.

8. Musha Cay Adası

Her ne kadar ünlü illüzyonist David Copperfield’e ait olsa da, burası zenginler için tasarlanmış gerçek bir ada. Çoğu ada gibi, burada da şnorkel ile dalış fırsatı yakalayabilirsiniz. Tertemiz denizinde yüzerken, kesinlikle inzivaya çekildiğinizi hissedeceksiniz.

9. Villa Alang Alang

Fransa’nın Cannes şehrinde bulunuyor. Her adımda lüks kokan bu özel şatoda, 15 kişiye kadar konaklama olanağı var. Kendine ait havuzu bulunan villada gecelik konaklama için 41.000$ ödemeniz gerekiyor. Burada, sizin ve misafirlerinizin bakımını üstlenen özel personeller de var.

10. Beyaz Çöl Evi

Sadece bir gün içinde 195.000$ harcayabilir misiniz? Cevaptan emin değilseniz, tatile çıkın. Evet, sadece 24 saatlik bir tatil. Nereye mi? Antarktika’ya. Buraya konuklar, özel bir jetle indiğinde tatil başlar. Bitmeyen buzul topraklarında gerçek bir tur, 8 saat sürüyor. Turun son noktası, harika şampanyalarla dolu bir büfedir. Gerçekten harika.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.