Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Kore Filmleri

Dünyanın En Pahalı Otomobilleri

Teknoloji 12 Aralık, 17:11'de eklendi

Caddelerde gördüğünüz bazı lüks araçlar size pahalı geliyorsa, fikrininizi tamamen değiştirmeye hazır olun. Hem şık tasarımları, hem de içerdiği inanılmaz teknik özelliklerle dünyanın en pahalı otomobilleri, sadece sayılı insanların alabileceği inanılmaz modeller sunuyor. Milyonlarca dolar değere sahip, teknoloji ve mühendislik harikası otomobil modellerine bakalım…

Bugatti La Voiture Noire

Listenin başında, dünyanın en pahalı otomobili yer alıyor. Bin 500 beygir gücüne sahip Bugatti La Voiture Noire, 8.000 motor gücüne sahip.

Fiyatını merak ediyorsanız, 19 milyon dolar. Yani yaklaşık olarak 150 milyon TL diyebiliriz. 

Rolls-Rocye Sweptail

Yukarıda gördüğünüz baş döndüren otomobil modeli, İngiliz otomobil devi Rolls-Royce’un çok özel bir modeli. Dünyanın en pahalı 2. otomobili olan Rolls-Royce Sweptail’in bu listedeki diğer otomobillerden bir farkı var. O da, paranız olsa bile satın alamayacak olmanız.

Çünkü sahibi, bu aracı şirkete özel olarak yaptırmış ve bunun için 13 milyon dolar vermiş.

Bugatti Centodieci

Bugatti’nin, 110. yıla özel ürettiği otomobili Centodieci, tarzı ile bir yarış arabasını andıran çok seçkin bir model. 100 kilometre hıza 2,5 saniyenin altında çıkabilen Bugatti Centodieci’nin fiyatı ise 8,9 milyon dolar. Yani 70 milyon Türk lirası.

Mercedes-Benz Maybach Exelero

Mercedes-Benz’in Maybach serisi oldukça meşhur, Türkiye’de de makam aracı olarak tercih edilen, milyonlarca liralık Maybach’ler içinde Exelero’nun yeri ise farklı.

Lüks araç kavramını bir tık ileriye taşıyan Exelero, 690 beygir gücünde bir otomobil. Simsiyah tarzı ile gözleri üzerine çeken, yenilikçi tasarımı ile prestiji temsil eden Maybach Exelero’nun fiyatı 8 milyon dolar.

Koenigsegg CCXR Trevita

Belki duymamış olabileceğiniz Koenigsegg CCXR Trevita, 4,8 milyon dolar fiyata sahip bir araç. Yarış arabası görünümüne sahip CCXR Trevita, sıra dışı bir model.

Lamborghini Veneno

Lamborghini’yi lüks araç segmentinde çokça duyuyoruz ancak bu listedeki adayı, Veneno. Otomobilin, 2019 yılında belirlenmiş fiyatı ise 4,5 milyon dolar, yani yani 35 milyon Türk lirası. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.