Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Kore Filmleri

Dünyanın En Zengin 10 İnsanı ve Servetleri

Dünya, Güncel 11 Aralık, 18:28'de eklendi

Dünyada milyarderlerin sayısı, 2000 yılından bu yana düzenli olarak artıyor. 2000 yılında dünyada 470 milyarderin toplam serveti 898 milyar dolardı. 2020 yılına geldiğimizde ise 2095 milyarder var ve toplam servetleri 8 trilyon dolar… Peki bu listenin zirvesinde kimler var? Dünyanın en zengin 10 ismi arasında 8’i ABD’li, 1’i Fransız, 1’i ise İspanyol. Genellikle teknoloji dünyasından girişimcilerin domine ettiği listeye bakalım.

Jeff Bezos: 204 milyar dolar

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, 204 milyar dolarlık net servetiyle dünyanın en zengini. 56 yaşındaki Bezos, Amazon dışında Blue Origin adlı uzay şirketinin de kurucusu.

Elon Musk: 120 milyar dolar

Listenin en çarpıcı isimlerinden biri, geçtiğimiz yıl en zengin 10 isim içinde yer almayan Elon Musk. Tesla hisselerinin inanılmaz yükselişinin ardından 120 milyar dolarlık servete ulaşan Musk, aynı zamanda SpaceX ile de önemli başarılara imza attı.

Bill Gates: 98 milyar dolar

Uzun bir dönem dünyanın en zengini ünvanını koruyan Bill Gates, 98 milyar dolarlık servete sahip. Microsoft kurucusu Gates, 64 yaşında. Gates’in servetinin bir kısmını, eşi Melinda Gates ile ortak vakfına aktardığını da söyleyelim.

Bernard Arnault ve ailesi: 76 milyar dolar

Louis Vuitton grubunun kurucusu. 71 yaşındaki Fransız, aynı zamanda Avrupanın en zengini ve en zengin 10 kişi içinde ABD’den olmayan iki isimden biri. 

Warren Buffett: 67,5 milyar dolar

Warren Buffett, chief executive officer of Berkshire Hathaway, drinks a Cherry Coca-Cola as he tours the exhibition floor prior to the Berkshire Hathaway annual meeting in Omaha, Nebraska, U.S., on Saturday, May 1, 2010. Buffett, the Wall Street critic who invested $5 billion in Goldman Sachs Group Inc., said he supports the bank’s Chief Executive Officer Lloyd Blankfein ‘100 percent’ after the firm was sued by regulators for fraud. Photographer: Daniel Acker/Bloomberg via Getty Images

Borsa duayeni Warren Buffet, listede yer alan, finans dünyasından tek isim. Berkshire Hathaway adlı yatırım şirketini yöneten Buffet, Apple gibi birçok önemli şirketin yatırımcıları arasında. 89 yalındaki Buffett aynı zamanda listenin en yaşlı ismi.

Larry Ellison: 59 milyar dolar

Oracle yazılım grubunun kurucusu olan Larry Ellison, 59 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 6. ismi. 

Amancio Ortega: 55 milyar dolar

84 yaşındaki Ortega, bünyesinde Mango, H&M gibi büyük markaları barındıran tekstil devi Inditex’in kurucusu. İspanyol iş insanı tekstil alanında dünyanın en zengin ismi.

Mark Zuckerberg: 54 milyar dolar

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, 35 yaşında ve bu listenin en genç ismi. 54 milyar dolarlık servete sahip Zuckerberg aynı zamanda Instagram’ın da sahibi.

Jim Walton

ABD’li perakende devi Walmart’ın ortaklarından Jim Walton, 54,6 milyar dolarlık servete sahip.

Alice Walton

Alice Walton da, Jim Walton gibi Walmart’ın ortaklarından biri. 70 yaşındaki Walton, 54,4 milyar doların sahibi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.