Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Kore Filmleri

Dünyanın Sonu Temalı En İyi Filmler

Sanat 24 Aralık, 19:20'de eklendi

Kıyamet konulu filmler, içerdikleri aksiyon ve gerilimin yanı sıra, dünyanın sonunun nasıl geleceğin ilişkin ortaya attıkları fikirlerle de dikkat çekici yapımlar. Dünyanın sonu temalı filmler içinde IMDB puanı yüksek ve vizyona girdiği dönemde izleyiciden tam not almayı başarmış yapımları derledik.

Matrix serisi

Matrix serisi, 1999 yılında seyirciyle buluştuğundan bu yana en sevilen filmler arasında yer alıyor. Matrix’te dünyanın sonu, yapay zeka ve makineler tarafından ele geçirilen bir toplumla geliyor. Keanu Reeves’ın canlandırdığı Neo karakterinin, Matrix’te dünyayı ele geçirmeye çalışan makinelere karşı verdiği savaş ise, mutlaka tanık olmanız gereken bir heyecan.

Interstellar

2014 yapımı Interstellar, Türkiye’de Yıldızlararası adıyla vizyona girdi. Başrollerinde Matthew McConaughey ve Anne Hathaway’in yer aldığı filmde insanlığın, bilimsel gelişmeleri bir kenara bırakıp hayatta kalmak adına yeniden bir tarım toplumu olması anlatılıyor. Filmde, tarımla uğraşan eski bir astronotun, dünyanın geleceğini kurtarmak adına zorlu bir uzay görevine gitmesi anlatılıyor. Interstellar, senaryosuyla olduğu kadar müzikleriyle de büyüleyici bir film.

WALL E

Bir animasyon film olan WALL E, kıyamet sonrası dünyayı anlatan bir senaryoya sahip. Filmde, kıyametin ardından insanların dünyayı terk etmesine karşın, dünyada yaşamayı sürdüren bir çöp robotu anlatılıyor. Ancak bir gün, dünyaya EVE adlı bir keşif robotu gelir ve keyifli bir hikaye başlar.

Planet of the Apes

Yıllar sonra yeni bir versiyonuyla da izleyiciyle buluşan Maymunlar Cehennemi filminin ilki, 1968’de vizyona girdi ve birçok ödül almayı başardı. Maymunlar Cehennemi’nin devam filmini sevdiyseniz, ilk filmini de kesinlikle izlemelisiniz.

Twelve Monkeys

1995 yapımı Twelve Monkeys, dünyanın sonu temalı filmler içinde orijinal senaryosu ile öne çıkan bir yapım. Bruce Willis’in yanı sıra Brad Pitt’in de rol aldığı film, gelecekten dünyanın yok olmasına engel olmak için gönderilen bir kişinin, akıl hastanesine kapatılmasını anlatan Twelve Monkeys, izlenmesi gereken bir yapım.

The Avengers

Marvel serilerini seviyorsanız, en ünlü isimlerin bir araya geldiği harika kadrosu ile The Avengers, uzaylı istilası kavramına “süper kahraman” bakış açısı getirilen bir film. Filmde, Marvel çizgi romanlarından ve sinema filmlerinden bilinen birçok kahraman, dünyayı savunmak için Loki adlı kötü tanrı ile savaşıyor.

Edge of Tomorrow

Türkiye’de “Yarının Sınırında” adı ile vizyona girmiş olan Edge of Tomorrow, Tom Cruise’un başrolünde yer aldığı etkileyici bir film. Filmde dünyayı istila etmek için gelen varlıklarla yapılan mücadele anlatılıyor.

Children of Men

IMDB puanı 7,9 olan Children of Men filmi, dünyada en büyük sorunun kısırlık olduğu bir ortamı anlatıyor. Dünya bu durumu yaşarken bir mülteci ise, “son umut” olarak adlandırılacak bir bebeği rahminde taşımaktadır. Dokunaklı yapısı ile Childen of Men, izlenmesi gereken yapımlardan.

28 Days Later

2002 yapımı bir film olan 28 Days Later, kıyamet temalı etkileyici bir film. Filmde denek hayvanların serbest bırakılmasının ardından bir virüsün yayılması ve insanları birer katile dönüştürmesi anlatılıyor. 28 Days Later, en iyi zombi filmlerinden biri.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.