Doğa İle Başbaşa Bir Tatil İçin En İyi Ücretsiz Kamp Alanları

Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Elon Musk’ın Uzaya Gönderdiği Gizli Mesaj

Teknoloji 6 Mart, 14:35'de eklendi

6 Şubat 2018 tarihinde, ağır yük fırlatma roketi Falcon Heavy ile uzaya; Tesla otomobilini gönderen ve bu konuda birçok tartışmaya sebep olan Elon Musk’ın uzaya sadece otomobil göndermediği, onunla beraber bir de gizli bir mesaj yolladığı ortaya çıktı. Maliyeti 95miyon Dolar olan Falcon Heavy roketi, Mars rüyası için, Space X şirketi tarafından, uzaya, içinde kırmızı Tesla otomobil ve bir de astronot kıyafetli mankenle beraber fırlatılmış, Elon Musk bir anda yine ilgiyi üzerine çekmişti. Milyarder iş adamı Elon Musk’ın Space X firması tarafından tasarlanan roketin fırlatılması, Kennedy Uzay Merkezi’nden sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmişti. Şimdiye kadar içinde Tesla model araba olmasıyla, uzaya gönderilen en ilginç roket unvanını taşıyan Falcon Heavy’nin aslında daha da ilginç bir şeyi uzaya taşıdığı ortaya çıktı.

Peki, neydi bu gizli mesaj?

Uzaya fırlatılan roketin içinde kırmızı bir Tesla ve sürücü koltuğunda oturtulan Space Man isimli cansız manken, dahi işadamının sosyal medya dâhil tüm haber kanallarında, adından bir kez daha söz edilmesine neden olurken, Tesla Roadster otomobilinde uzayın derinliklerine gönderdiği gizli bir mesajdan da söz edilmeye başlandı.

Arch isimli cihaz ne gibi değerli bilgiler barındırıyor?

Uzaya gönderilen otomobilin içinde, Arch adı verilen minik bir cihazda, (büyüklüğü ancak bir madeni para kadar!) çok önemli bilgiler depolanmıştı. Arch aslında, Southampton Üniversitesine bağlı çalışan bilim insanları tarafından özel olarak tasarlanıp geliştirilen bir depolama cihazı. Ancak bu kadar minik olmasına aldanmamak gerek zira Arch aslında milyarlarca sene bozulmadan, bir kütüphaneyi içinde barındırabilme potansiyeline sahip. Evet, yanlış duymadınız, Arch adı verilen ve boyutu sadece madeni bir para kadar olan, özel tasarım depolama cihazında, The Solar Library ismi verilen bir kütüphane bulunmakta. Bu kütüphanenin en gözde eseri ise: Isac Asimov’a ait. Foundation Triology, bilim kurgu alanında yazılmış en iyi eser olarak anılır. Galaktik bir imparatorluğun yıkılmasını anlatan bilim kurgu romanı 1942 senesinde yazılmaya başlanmış ve Isaac Asımov’un en iyi roman serisi olarak tanımlanmıştır.

İlginç milyarder Elon Musk neden böyle bir şey yaptı tam olarak bilinmese de, uzayda ne kadar dolaşacağı ve nelerle karşılaşacağı bilinmeyen otomobilde böyle bir eserin bulunması acaba dünya dışı zeki yaratıklarla karşılaşmak ve onlara insanoğlu hakkında bilgi vermek ve böylelikle temas kurmak amacını taşıyabilir mi? Anlaşılan o ki; Elon Musk, yaptıkları ve yapmayı tasarladıkları şeylerle daha çok ilgi uyandıracak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar: , ,