Doğa İle Başbaşa Bir Tatil İçin En İyi Ücretsiz Kamp Alanları

Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Fantastik Dizi Sevenlerin Son Gözdesi: Stranger Things

Dizi 26 Şubat, 15:55'de eklendi

İzleyicileri tarafından özellikle sosyal mecralarda sıklıkla paylaşılan Stranger Things dizisi, son dönemlerde fantastik ve gizemli dizi sevenlerin favorisi olmayı başardı. Matt ve Ross Duffer kardeşler tarafından geliştirilmiş olan bu Netflix yapımı, 80’li yıllarda Long Island’da kaybolan Will isimli küçük bir çocuğun hikayesiyle başlıyor. Kaybolan çocuğu arayan hemen herkes olağanüstü olaylarla karşılaşmaktadır. Bu aramalar sırasında rastladıkları esrarengiz bir kız çocuğu, adeta Will’in bulunması için bir anahtar niteliğinde!

Dikkat: Spoiler içerebilir.

Dizide çok fazla çocuk oyuncu olduğu için ilk etapta bir gençlik dizisi mi acaba diye düşünebilirsiniz. Hatta dizi için Netflix’le anlaşılmadan önce, başrolde çocuk oyuncuların olması gerekçesiyle dizi farklı yapım şirketleri tarafından tam 15 kez reddedilmiş ancak tüm ön yargılarınızı bir kenara bırakmanızda fayda var. Ancak dizinin izleyici kitlesi ve fanatiklerini çocuklar oluşturmuyor.

Esrarengiz olayların yanı sıra, dizi devletin gizli deneylerine de ışık tutuyor. Zaman zaman korkutucu anlar olsa da izlemesi bir o kadar da keyifli. Özellikle bir odanızda bozuk ve sürekli yanıp sönen bir ampulünüz varsa şimdiden önleminizi almanızı tavsiye ederiz, aksi halde evinizde Stranger Things esintilerini yaşayabilirsiniz.

Şu an yalnızca iki sezonu yayınlanan dizinin toplamda beş sezon devam edeceği söyleniyor. Şimdiden birçok kişinin favorisi haline geldiğini de söylemeden edemeyeceğiz. Ayrıca ikinci sezon tanıtım fragmanında Barış Manço’nun Dönence şarkısını tercih etmiş olmaları da Türk izleyicilerinin gönlünü bir kez daha fethetmelerini sağladı.

Dizi, 80’lere yakılan bir ağıt gibi. Dönemin en meşhur yapımlarından “Ghostbusters” karakterlerimiz tarafından da bir hayli seviliyor. Tabi aradıkları hayalet biraz farklı ve sonuca ulaşmak için farklı açılardan yaklaşarak tersine düşünmek zorundalar.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.