Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Kore Filmleri

Fiyatları Yüzlerce Milyon Dolar: Dünyanın En Pahalı Evleri

Dünya 2 Ocak, 15:34'de eklendi

Dünyanın en özel muhitlerinde, on binlerce metrekare üzerine kurulmuş ve harika özellikler içeren, eşsiz konutlara bir yolculuk yapalım mı? İşte fiyatı yüzlerce milyon dolar olan, dünyanın en pahalı evleri.

Billionare

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Billionaire adlı evin değeri tam 150 milyon dolar. Dört katlı bir ev olan Billionare, 3.500 metrekarelik bir cennet. Evin özelliklerine gelirsek, 10 adet VIP konuk suiti, 21 banyo ve üç mutfak karşımıza çıkıyor. Evde aynı zamanda bir bowling salonu ve bir sinema salonu da mevcut. 85 metrelik cam havuzun yanı sıra, milyon dolarlık otomobillerin yer aldığı garaj da, evin diğer özelliklerinden.

Villa Frenze

ABD’de, Kaliforniya’da bulunan diğer bir ev olan Villa Firenze, 165 milyon dolarlık değeri ile eyaletin en değerli evlerinden biri. Dünya sosyetesinin zirvesini temsil eden Beverly Park’ın yakınında yer alan Villa Frenze’nin sahibi, uçak kiralam şirketi Air Lease Corporation’un kurucusu, ABD’li zengin Steven Hazy. 

İtalyan mimarisi ile tasarlanan ev, 1900 metrekarelik ana yerleşke dışında 500 metrekare misafir evi, havuz, tenis kortu gibi özelliklere de sahip.

Chartwell Malikanesi

Kaliforniya’nın Bel Air bölgesinde yer alan diğer bir egzotik ev de, 10.000 metrekarelik alanda kurulu olan Chartwell malikanesi. 1930’lu yıllarda inşa edilmiş 2.500 metrekarelik evin değeri tam 195 milyon dolar. 40 otomobillik bir otoparkı olan ev, aynı zamanda 12 bin şaraplık bir mahzene de sahip. 

Mesa Vista Çiftliği

ABD’nin Texas eyaletinde yer alan Mesa Vista çiftliği, bir dönemin petrol kralı olan Boone Pickens’a ait. 6.000 metrekarelik devasa çiftliğin yapım aşaması 50 yıl kadar sürdü. Özel bir havalimanına sahip olan çiftlik, kendine özel golf sahası ve tenis kortuna sahip. Mesa Vista Çiftliği’nin fiyatı tam 250 milyon dolar!

Gateways Canyons

Colorado eyaletinde yer alan Gatewars Canyons Ranches, Discovery Channel’ın kurucusunun ev hayali olarak inşa edildi. 55 klasik otomobilin garajında yer aldığı bu efsane evde, 72 odalı bir müze bulunuyor. İki helikopter pistinin yanı sıra bir de uçak hangarı bulunan ev, 1990’da alındı ve 30 yıllık çalışmanın ardından bu hale geldi. Evin satış fiyatı ise 279 milyon dolar.

Villa Les Cedres

Listede, Fransa’da yer alan Villa Les Cedres, 413 milyon dolarlık fiyatıyla dudak uçuklatıyor. Geçmişte Belçika kralına ait olan ev, 1.700 metrekarelik alana sahip. Akdeniz manzarasıyla büyüleyen ev aynı zamanda, binlerce tropikal bitkinin bulunduğu, en iyi bahçelerden birine de sahip. 

24 Middle Gap Road

Çin’in özerk bölgesi Hong Kong’d yer alan 24 Middle Gap Road, Hong Kong adasının en önemli noktası olan Victoria tepesinde yer alıyor. 600 metrekarelik ev, Hong Kong’un en önemli iş merkezlerine sadece dakikalarca uzaklıkta. Fiyatına göre mütevazi görünen evin değerinin bu denli yüksek olması, konumu. 

The One

Gelelim dünyanın en pahalı evine… ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan The One adlı evi, 360 derece bir manzaraya sahip. 10 bin metrekarelik evde, 20 yatak odalı bir dünya bulunuyor. İnşa edilmesi altı yıl süren The One’ın satış fiyatı tam 500 milyon dolar… 

The One’da, bir bowling salonunun yanı sıra beş yüzme havuzu bulunuyor. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.