Doğa İle Başbaşa Bir Tatil İçin En İyi Ücretsiz Kamp Alanları

Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Geçmişten Günümüze 5 Retro Motorsiklet

Retro 22 Şubat, 19:04'de eklendi

Honda Süper Cub

Honda Süper Cub dünyadaki en popüler motorsikletlerden biri. Süper Cub modeli tek silindirli ve düşük maliyetli bir araçtır. 55 yıllık geçmişi olan Süper Cub modeli şu anda dünyanın on beş ülkesinde üretilmektetir.

Royal Enfield Bullet

Royal Enfield Bullet 83 yıllık dünyanın en uzun üretim süresine sahiptir. İlk üretim, 1931’de  Crumpets topraklarında atıldı. İngiliz Ordusu ve Kraliyet Hava Kuvvetleri için üretilen tek silindirli, kısa sürede 350cc’lik  bir araca dönüştü. Savaşta Bullet’in çizgilerini kazanan basit tasarım ve emin adımlarla yapılmış performans zamanla halk içinde vazgeçilmez oldu. Bullet efsanesi için:  “Silah gibi yapılmış, kurşun gibi gidiyor”. cümlesi yerinde olacaktır.

FN Four

FN Four 1902’de piyasaya çıktığında insanlara eşsiz bir sürüş deneyimi sundu.Döneminde üretilen motorlara göre daha kullanışlı ve sürüş esnasında neredeyse titreşimsizdi. Bu kolay kullanım markanın popülerliğini ve ardından beygir gücünün artmasına sağladı.

Britten V1000

90’lı yılların basında yarıslardakı performansıyla tüm dünyada konusulan model sonraki yıllarda kendine sadece müzede yer bulabildi.

Harley Davidson XR750

Çoğu insanın chopper modelleriyle bildiği Harley Davidson motorsiklet markası 1970’lerde  motorsiklet yarışmaları için XR750 modeli üretti. Döneminin en çok yarış kazanan motorsikleti olmasının yanında estetik duruşuylada insanların beğenisini toplamayı başardı.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar: