Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Kore Filmleri

Hindistan Sinemasının İkonu: En İyi Aamir Khan Filmleri

Sanat 29 Aralık, 19:23'de eklendi

Bollywood filmleri, çarpıcı senaryoları, izleyiciyi çeken sıcaklığı ile birçok kişinin sinemada tercihi. Hindistan sineması dendiğinde ise akla ilk gelenler arasında dünyanın en ünlü oyuncularından biri olan Aamir Khan var. Türkiye’de oldukça popüler olan ve Türkiye’ye ziyarette de bulunmuş olan Aamir Khan’ı keşfetmek ve harika oyunculuğunun yanı sıra, sinemaya damgasını vuran yapımları ile tanışmak istiyorsanız, en iyi Aamir Khan filmlerini sıraladık.

Jo Jeeta Wohi Sikandar

1992 yapımı Jo Jeeta Wohi Sikandar, Aamir Khan’ın henüz bu denli parlak bir kariyeri olmadığı dönemlerden, harika bir film. IMDB puanı 8,2 olan filmde, ülkenin en prestijli okullarından birinde, zengin bir öğrenci ile fakir bir öğrenci, oklun en güzel kızı için yarışa girer…

Andaz Apna Apna

Andaz Apna Apna, 1994 yapımı keyifli bir Hindistan komedisi. Aamir Khan’, Andaz Apna Apna filminde Salman Khan ve Karishma Kapoor başrolde eşlik ediyor. Filmde, iki tembelin bir mirasçının gözüne girmek için çabalaması anlatılıyor. 90’ların en iyi Hint komedi filmlerinden biri olan bu yapım, Aamir Khan’ın sevilen filmlerinden. 

Akele Hum Akele Tum

1995 yapımı Akele Hum Akele Tum, yönetmenliğini Mansoor Khan’In yaptığı, başrolünde ise Aamir Khan ve güzel oyuncu Manisha Koirala’nın yer aldığı bir film. Filmde baş karakterler birbirine aşık olur ve evlenir, ancak evlilik onların hayatına birtakım sorumluluklar getirmiştir… 

Sarfarosh

Aamir Khan’ın Bollywood’da giderek daha ünlü bir isim haline geldiği 90’lı yılların sonunda çekilmiş Sarfarosh’da, başrolde Khan’a Sonali Bendre eşlik ediyor. Filmde, Pakistan’ın Hindistan’ı karıştırmak için casus göndermeye çalışması ve bu casusların yakalanma süreci anlatılıyor. Aamir Khan’ın rol aldığı aksiyon filmlerinden Sarfarosh, izlenmeye değer bir yapım.

Lagaan

2001 yapımı bir Aamir Khan filmi olan Lagaan, IMDB puanı 8.1 olan bir film. Khan’ın başrolünde olduğu Lagaan’da, Hindistan’ın İngiliz sömürgesinden kurtulma süreci anlatılıyor.

Rang de Basanti

İngiliz bir araştırmacının Hint kültürüne ilgi göstermesi ve sonrasında kültürü keşfetmek adına Hindistan’a gitmesinin anlatıldığı Rang de Basanti’de, Hintlilerin bağımsızlık mücadelesini anlatan bir belgeselin öyküsü anlatılıyor. Rang de Basanti, en iyi Khan filmlerinden.

Taare Zameen Par

2007 yapımı bir Aamir Khan filmi olan Taare Zameen Par, özel eğitim gereksinimli bir çocuğun, ailesi ve çevresi tarafından dışlanmasını ve öğretmeni ile tanıştıktan sonra, hayatında muhteşem bir değişim yaşaması anlatılıyor. Film aynı zamanda, en iyi eğitim filmleri arasında da gösteriliyor.

3 Idiots

Aamir Khan’ın en ünlü filmleri içinde yer alan 3 Idiots, eğitim sisteminin tamamen bir yarış üzerine kurulduğu bir sistemi değiştirmek için çabalayan bir öğrenci ve 2 arkadaşını anlatıyor. IMDB puanı 8,4 olan 3 Idiots, mutlaka izlemeniz gereken yapımlardan.

PK

2014 yapımı Aamir Khan filmi PK’da, şehirde bir yabancının öyküsü anlatılıyor. Khan’ın canlandırdığı P.K. adlı karakter, ilginç soruları ve çıkışları ile çevre tarafından bilinen ancak kabul edilmeyen bir kişi konumunda.

Dangal

2016 yapımı Dangal, Aamir Khan’ın en iyi filmleri arasında gösteriliyor. Filmde Aamir Khan bu defa, bir güreş şampiyonunun öyküsünü canlandırıyor. Başarının peşinde koşan bir karakterin anlatıldığı Dangal, izlenmesi gereken Khan filmlerinden. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.