Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Kore Filmleri

Karantina Günlerinde Hayat Kurtaran En İyi Netflix Dizileri

Dizi 13 Aralık, 19:15'de eklendi

Netflix’in geniş dizi ve film içeriklerine uzun bir süredir bağımlılık düzeyinde alışkınız, ancak pandemi döneminde karantina kısıtlamalarıyla birlikte, evde daha çok zaman geçirir olduk. Siz de evde zaman geçirirken ne yapsam, ne izlesem diye düşünenlerdenseniz, Netflix’in en beğenilen dizileri içinde güzel bir öneri listesi hazırladık. İşte karantina döneminde, zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız birbirinden güzel Netflix dizileri.

Rick and Morty

Listemizin ilk sırasında bir animasyon dizisi olan Rick and Morty var. IMDB puanı 9,2 olan dizi, çılgın bir bilim adamının torunu ile yaşadıkları serüvenleri anlatıyor. İlginç ve komik detaylarla dolu mini dizi, izlemeniz gereken keyifli animasyon dizilerinden.

Bir Başkadır

Netflix, yerli yapım dizi projeleriyle adını çokça duyuruyor. Netflix’in son yerli yapım dizisi olan Bir Başkadır da bunlardan biri. Başrolünde Öykü Karayel’in rol aldığı dizi, Türkiye’de yakın zamanda yayına girmesine rağmen sosyal medyanın en çok konuşulanları arasında girdi. Ülkenin sosyal ilkimini çarpıcı bir şekilde vuran dizinin 8 bölümlük ilk sezonu Netflix’te.

Black Mirror

Netflix dizileri dendiğinde, kesinlikle önerilmesi gerekenlerden biri Black Mirror. Her geçen gün hayatımızın içine giren teknolojiyi ve teknolojiye olan bağımlılığı çok çarpıcı şekilde ifade eden Black Mirror, her bölümü farklı bir cast ve kurguya sahip sıra dışı bir dizi. Distopik gelecek senaryoları sunan dizi, teknoloji tutkunları tarafından izlenmeli.

Narcos

Dünyanın en ünlü uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın hayatını duymayan yoktur. Narcos, Escobar’ın hayatını etkileyici bir dizi projesi olarak sunan, harika bir yapım. Gerçek hayattan uyarlama dizide, Kolombiyalı ve Meksikalı kartellerin mücadelesi anlatılıyor.

Peaky Blinders

Netflix dizileri arasında en dikkat çeken yapımlardan biri de kesinlikle Peaky Blinders. İngiltere’de 20. yüzyılın ortalarında bir çeteyi anlatan dizi, aksiyon ve heyecanı harika bir kurgu ile sunuyor. 

Stranger Things

Netflix’in en sevilen dizileri arasında Stranger Things de yer alıyor. Bir gençlik filmi kıvamında olan Stranger Things, 80’li yıllarda ABD’nin küçük bir kasabasında yaşanan ilginç, ürpertici olarlayı anlatıyor. 

The Queen’s Gambit

Yetiştirme yurdundan satranç şampiyonluğuna uzanan bir kariyeri konu edinen The Queen’s Gambit, Netflix’in bu yıla damgasını vurmuş yapımı. Bir romandan uyarlanma olan film, özellikle satranç tutkunlarının çok hoşuna gidecek. Bu arada dizi, tüm zamanların en çok izlenen mini dizisi oldu.

House of Cards

ABD’de siyaset yaşamını anlatan House of Cards, bir beyaz saray mücadelesini konu ediyor. Siyasi güç adına neler yapılabileceğinin özeti olan dizi, güçlü bir yapım ve izlenmeyi hak ediyor. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.