Doğa İle Başbaşa Bir Tatil İçin En İyi Ücretsiz Kamp Alanları

Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Kartepe Tatilinde Mutlaka Yapmanız Gereken 9 Şey

Seyahat 6 Ekim, 20:55'de eklendi

Yılın her mevsimi ziyaretçilerini ağırlayan ama özellikle de önemli bir kayak merkezi olan Kartepe, Marmara Bölgesi’nde Kocaeli şehrinde yer alır ve kayak yapmak isteyen İstanbullular için en yakın kaçış noktasıdır.  Bozulmamış bir doğanın güzelliği ile de sizi kendine çekecek Kartepe’ye geldiğinizde mutlaka yapmanız gereken şeyleri ise bu listede bulabilirsiniz!

Kayak

Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden biri olan Kartepe, kısa süreli bir tatil için ideal bir rotadır. Burada, çeşitli kayak merkezlerinden birine gelerek kayak yapmanın ve karın keyfini çıkarabilirsiniz.

Doğa Yürüyüşü

Çevresi kayak merkezleri ve kayak pistleri ile çevrili olan Kartepe’ye geldiğinizde, yaz mevsiminde bölgenin doğal güzelliklerini keşfetmek için doğa yürüyüşleri yapmaya da çıkabilirsiniz.

Yamaç Paraşütü

Kartepe, yamaç paraşütü yapmak isteyenler ve macera severler için de ideal bir tatil rotasıdır. 1200 metre yükseklikte bölgenin en güzel manzaralarına şahitlik etmek isterseniz, bölgenin yamaç paraşütü festivaline de katılabilirsiniz.

Kuzuyayla Tabiat Parkı

Bölgedeki kayak merkezlerinin hemen yanı başında yer alan Kuzuyayla Tabiat Parkı, İstanbullular için en keyifli kamp bölgelerinden biri. Burası, aynı zamanda doğa ile iç içe de olabileceğiniz bir yer.

Maşukiye

Kartepe’ye kadar gelmişken, Maşukiye’yi keşfetmeden geri dönmeyin. Huzurlu ve sakin doğasının yanı sıra, merkezindeki sakin ve keyifli çarşısı ile de görülmeye değerdir.

ATV Safari Turu

Kartepe’de gerçekleştirebileceğiniz açık hava etkinliklerinden biri de ATV ile safari turudur. Keyifli bir ATV yolculuğu ile çevrenin doğasını keşfedebilirsiniz.

Sapanca Gölü Kenarında Kahvaltı

Kocaeli’ne kadar gelmişken, hemen yakınlardaki Sapanca Gölü’nü görmeyi de ihmal etmeyin. Keyifli bir göl kenarı kahvaltısı ve çeşitli doğa aktiviteleri için ideal bir rotadır.

Sapanca Gölü’nde Kano

Sapanca Gölü’ne gelirseniz, gerçekleştirebileceğiniz aktivitelerden biri de kanodur. Deniz bisikleti ya da kayık kiralamayı deneyebilirsiniz.

Sucuk-Ekmek

Kartepe’de, karın ortasında lezzetli sucuk ekmeğin tadını çıkarmak da Kartepe’de mutlaka denemeniz gereken şeylerden biridir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.