Geçmişten Bugüne Oxford Üniversitesi Tarihi: Mezunlar ve Bilim İnsanları

Türkiye’de Kalp Naklinin Öyküsü

Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Yerli Film

Her Gün 1 Bardak Kefir İçerseniz Ne Olur?

Koh Samui’de Mutlaka Yapmanız Gereken 6 Şey

Dünya, Seyahat 29 Eylül, 00:30'de eklendi

Tayland’da yer alan adalar arasında en ünlüsü, palmiye ağaçları ile süslü plajları, tertemiz mavi suları ve çok daha fazlası ile Koh Samui Adası; ekonomik bir tatil seçeneği arayanlardan ultra zengin Hollywood yıldızlarına, her türden gezgine hitap eden bir tatil rotasıdır. Tayland’daki bu cennet adada, gerçekten de herkes için çok çeşitli aktivite seçeneği vardır. Bazıları, burada mutlaka yapmanız gerekenlerdir ve yapmadan geri dönmemeniz önerilir. Bu yazıda, seçenekleri 5 madde ile sınırladık. İşte, Koh Samui’de mutlaka yapmanız gereken 6 şey!

Büyük Buda Tapınağını Görün

Koh Samui Adası’ndaki tüm simgesel yapılar arasında en ünlüsü Büyük Buda Tapınağı’dır. Yerli halk arasında Wat Phra Yai adıyla bilinen bu tapınak, öne çıkan yeri nedeniyle buraya geldiğinizde ilk göreceğiniz şeylerden biridir. Ve, hem çevresindeki atmosferi hem de tasarımı ile görülmeye değerdir.

Jungle Safari Turuna Katılın

Bir Jeep safari turuna katılmak, Koh Samui’de gözden kaçırılmaması gereken aktivitelerden biridir. Bu tur sırasında, adanın doğal güzelliklerini de keşfedeceksiniz.

Angthong Marine Park’a Yolculuğa Çıkın

Bir tekne turuna katılın ve adada tam günlük bir gezi ile Angthong Marine Park’a bir yolculuğa çıkın. Yolculuk sırasında, hem adanın muhteşem sahil şeridini keşfedecek hem de muhteşem lagün manzaralarına şahitlik edeceksiniz. Vardığınız adalardan birinde, şnorkelle dalış yapmayı ve zengin sualtı dünyasını keşfetmeyi de unutmayın.

Chaweng Plajı’na Gidin

Adanın merkezi kabul edilen bu plaj; aynı zamanda Koh Samui’de gece hayatının kalbinin attığı yerdir. Üç kilometre uzunluğunda bir sahil şeridine sahip olan bu plaja geldiğinizde; ucuz ve lezzetli alkolün, yüksek sesli hareketli müziğin ve genç atmosferin tadını çıkarabilirsiniz.

Thai Experience’da Akşam Yemeği

Burada, arkadaşlarınızla sıradan bir restoranda sıradan bir akşam yemeği de yiyebilirsiniz. Ancak, yolunuz Koh Samui’ye düşerse, Thai Experience’a mutlaka uğramalıdır. Herkesin büyük bir masada buluştuğu ve çok çeşitli Tayland yemeklerinin tadına bakabileceği bu restoran, yalnız seyahat edenler için, yeni insanlarla tanışmanın da harika bir yoludur.

Bophut’ta Farklı Şeyler Keşfedin

Adanın işlek merkezlerinden uzaktaki bu küçük balıkçı köyü, popülerliğini giderek arttırıyor. Sakin bir plajın ve lezzetli kahvenin tadını çıkarabileceğiniz bu köye geldiğinizde, sokaklarında orijinal ahşap evlerin olduğunu göreceksiniz. 19. Yüzyılda Çinli göçmenler tarafından inşa edilen köy; yemek yiyebileceğiniz yerler, yiyecek satan tezgahlar, kafeler ve yürüyüş yolları ile doludur.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.