Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Kore Filmleri

Koreli Kadınların Kusursuz Cilt İçin Güzellik Sırları

Güncel 18 Eylül, 09:05'de eklendi

Koreli kadınların güzellik sırrı, yalnızca makyajdan kaynaklanmıyor. Aynı zamanda, cildi hem içeriden hem dışarıdan beslemeyi de içeriyor. Cildinizin sağlıklı ve güzel kalmasını sağlamak için Koreli kadınların güzellik sırlarına biraz daha yakından göz atmaya ne dersiniz? Bu ipuçları işinize yarayabilir!

Cilt Bakımını Çok Önemsiyorlar

Koreli kadınlarda, cilt bakım rutini temizleme, tonik ve nemlendirmeden oluşan üç aşamalı cilt bakımından çok daha fazlası. Bu kadınlar, günlük cilt bakımlarında bile 10 aşamalı bir rutin uyguluyor.

Duşta Buhar Masajı

Koreli kadınlar, günlük cilt bakımlarının dışında, cilt güzelliklerini duşta yaptıkları buhar masajına da borçlu. Parmakları dairesel hareketlerle ciltte dolaştırmak, kan dolaşımını ve cildin nemini arttırır.

Lif İle Peeling

Koreli 70 yaşında bir kadının cildinde fazla kırışıklık olmadığını görürseniz şaşırmayın. Onların sırrı, her gün ciltlerindeki ölü deriyi atmak için yaptıkları peelingten geliyor.

Kömürlü Kağıt Yüz Maskesi

Kore’de kömürlü kağıt yüz maskelerini kullanmak oldukça popüler. Bu maske, ciltte detoks etkisi yaratır ve ölü derilerden arındırır.

Cilt Yağları

Koreli kadınlar, günlük cilt bakım rutinlerinde cilt yağlarına yer veriyor. Onlar, bu aşamanın yağı ve nemi cilde mühürlemenin iyi bir yolu olduğunu belirtiyor.

Uyku Öncesi Maske

Uyku sırasında hücrelerin yenilenmesi gerekir. Yorgun bir cilt söz konusu olduğunda, buna daha fazla ihtiyaç vardır. Koreli kadınlar, uyku öncesinde maske uygulayarak ciltlerini uykuya daha iyi hazırlıyorlar. Cilt tipinize bağlı olarak siz de size uygun bir uyku öncesi maskesi kullanabilirsiniz.

İçeriden Destek Önemli

Kore restoranlarına giderseniz, menüde arpa çayı ile karşılaşabilirsiniz. Arpa çayı, antioksidanlar yönünden zengindir. Pek çok modern Koreli kadın, cilt güzelliği ve sağlığını korumak için arpa çayını rutinine dahil ediyor. Tabi içerek!

Yüz Pratikleri

Cildinizin gençliğini korumak için; A,E, I, O ve U harflerini abartılı bir şekilde söyleyin ve bunu üç kez tekrarlayın. Aptalca gelebilir, ancak bunu rutin haline getirmek cilt kalitesinde artış sağlayabilir. Yüz yogası da Koreli kadınların güzellik sırlarından biridir. İnce kırışıklıkları doğal yolla engellemek için, siz de yüz yogası yapmaya başlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.