Geçmişten Bugüne Oxford Üniversitesi Tarihi: Mezunlar ve Bilim İnsanları

Türkiye’de Kalp Naklinin Öyküsü

Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Yerli Film

Her Gün 1 Bardak Kefir İçerseniz Ne Olur?

Kusursuz Bir Soygun Planı : La Casa De Papel

Dizi 9 Şubat, 17:43'de eklendi

Son zamanlara damgasını vuran, izleyenlerin hayran kaldığı ve elden ele sevilerek yayılan dizi : La casa de papel! Klasik Hollywood yapımlarından bıkan bünyelere ilaç gibi gelecek bir İspanyol yapımı. İspanyol Antena 3 kanalı yapımı olan dizi Netflix’in bünyesine dahil olmasıyla birlikte tüm Dünya’da büyük bir beğeni topladı. Normal şekliyle ilk sezonu 9 bölüm olan La casa de papel, Netflix ile birlikte Amerikan standartlarına çekilerek 45-50 dakikalık bölümler halinde toplamda 13 bölüm olarak yayınlandı. İkinci sezonu ise 6 bölüm olarak yayınlanarak final yaptı.

Dikkat: Dizi ile ilgili spoiler içerebilir.

Profesör lakaplı gizemli bir adam, uzun uzun üzerinde çalıştığı soygun planı için her biri kendi alanında yetenekli 8 usta soyguncuyu bir araya toplar ve plan üzerinde aylarca çalışırlar. Profesör, kraliyet darphanesini soymayı planlamıştır. Plan kusursuz bir biçimde hazırlanmış ve tüm ihtimaller hesaplanmıştır. Hiçbir plan kusursuz değildir ve elbette hiç hesapta olmayan şeyler de yaşanır. Profesör planın kusursuzluğu konusunda olduğu gibi, soygun ve hırsızlık kavramını da bir hayli tartışmalı hale getirmiştir.

Bu kusursuz plan 8 kişilik bir ekiple gerçekleştirilecektir ve her biri kendi içinde ayrı bir dünyadır.

#1 Berlin: Tam bir İspanyol beyefendisi. Planlara ölesiye sadık. Kimi zaman bir ruh hastası kimi zaman bir şefkat abidesi.

#2 Tokyo: Ailenizin en asi ve hırçın çocuğuna benzeyen hareketleri ve bilgisayar oyunu gibi yaşadığı dünyasıyla “Öptüğü kim varsa çarmıha gerilmekten kurtulamayan” hanım kızımız.

 

#3 Moscow: Mahallenizin tonton esnafına benzeyen, çocuğuna oldukça düşkün bir emekçi. Bu soygun kaderini değiştirmeli!

#4 Denver: Moscow’un yaptığı her işi batıran, bir baltaya sap olamamış oğlu. Bir o kadar da temiz kalpli ve saf.

#5 Nairobi: Herkes kadar deli, herkes kadar akıllı. Soygun boyunca bir Yıldız Tilbe şarkısı patlatmasını beklediğimiz deliliğiyle sevdiğimiz taçsız kraliçe.

#6 Rio: Aslında hırsızlıkla pek ilgisi bulunmayan bilgisayar kurdu. Özellikle alarm sistemleri konusunda uzman. Ergenliği atlatamamış tavırlarıyla her bulduğu köşede sevişmek isteyen bir çocuk.

#7 Oslo ve Helsinki: Herhangi bir şekilde düşmanı olmak istemeyeceğiniz askerler. Askeri disiplin nedir sorusunun cevapları.

#8 Profesör: İnce ince işlediği kendi muazzam planındaki en zayıf halka. Zeki, kültürlü ve ilginç kişilik. Soyguncu gibi görünen aktivist, gözlüklü ninja.

 

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

burhanbey 7 Mart 2018

son zamanlarda izlediklerimden en iyisi

Başlıklar: