Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Kore Filmleri

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Kore Filmleri

Sinema 5 Ocak, 23:44'de eklendi

Kore sineması, birçok başarılı yapımın yer aldığı bir dünya sunuyor. Kore filmleri ya da dizilerinden, beğenerek izlediğiniz yapımlar olduysa, listemizde yer alan filmlere de mutlaka göz atın. IMDB puanı yüksek, gişede rekorlar kırmış ve eleştirmenlerden tam not almış en güzel Kore filmlerini derledik. İşte Kore sinemasının en iyileri…

Parazit

En iyi Kore filmleri arasında yer alan Parazit, 2019’a damgasını vurmuş sinema filmlerinden biri oldu. Parazit filminde, farklı sosyoekonomik sınıflardan iki ailenin tanışması ve birbirlerinin hayatları üzerindeki etkisi anlatılıyor. IMDB puanı 8,6 olan Parazit filmi, Korenin en iyi oyuncularının rol aldığı, izlenmesi gereken bir yapım.

İhtiyar Delikanlı

Başrolünde ünlü Koreli oyuncu Min-sik Choi’nin rol aldığı İhtiyar Delikanlı, 2003 yapımı bir kore filmi. Cannes başta olmak üzere birçok festivalde ödül almayı başarmış İhtiyar Delikanlı’nın konusuna gelirsek, 15 sene boyunca esir tutulan ve karısının cinayetinin sorumlusu gösterilen bir adamın intikam hikayesini anlatıyor.

Hatırlanacak Bir Anı

Aşk temalı Kore filmlerinden biri olan Hatırlanacak Bir Anı, IMDB puanı 8,2 olan, 2004 yapımı bir film. Aşkta umutsuzluğa yer yoktur diyorsanız, beğeniyle izleyeceğiniz filmde yer alan dram öğeleri, sizi ilk dakikadan itibaren yakalayacak.

Kim’in Adası

Romantizmin ön planda olduğu Kore filmlerinden bir diğeri olan Kim’in Adası, 2009 yapımı bir film. IMDB puanı 8,1 olan filmde, Kim adlı karakterin intihara kalkışmasının ardından, kendisini hiç bilmediği bir adada bulması anlatılıyor.

Sessizlik

2011 yapımı bir Kore filmi olan Sessizlik, eğitim konulu bir Kore filmi. Atandığı okulda, öğrencilere şiddet uygulanmasına tanık olan bir öğretmenin çabalarını konu edinen Sessizlik filmi, özellikle eğitimcilerin izlemesi gereken bir film.

Hizmetçi

20. yüzyılın başındaki Kore ile tanışmak isterseniz, en iyi seçeneklerden biri Hizmetçi filmi. 2016 yapımı olan Hizmetçi filmi, hem psikolojik bir film, hem de gerilimin bir an olsun azalmadığı bir yapım. Filmde, asil bir aileyi dolandırmak isteyen ve kendisini kont olarak tanıyan bir karakter anlatılıyor.

Kan Kardeşleri

2004 yapımı bir film olan Kan Kardeşleri, sizi 1950’lere götürecek, Kore Savaşı’nı konu edinen bir yapım. Kuzey ve Güney Kore arasında yaşanan, Türkiye’nin de dahil olduğu Kore savaşında kardeşini arayan bir askerin hikayesini anlatan Kan Kardeşleri, izlenmesi gereken yapımlardan. 

Hırçın Sevgilim

Romantik komedi türünde bir Kore filmi arıyorsanız, Hırçın Sevgilim Kore sinemasında en iyi romantik komedi temalı filmlerden biri. Yaşanmış bir olayı anlatan film, geçmiş dönemde yazılmış bazı aşk mektuplarından yola çıkılarak çekilmiş.

Boş Ev

IMDB puanı 8.0 olan Boş Ev, romantizmi dramatik bir arka planda işleyen, etkileyici bir sinema filmi. Filmde, kocasından şiddet gören bir kadının bu sorundan kaçışı, gizlice evlere giren bir kişiden bulmaya çalışması anlatılıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.