Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Kore Filmleri

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Belgeselleri

Dizi 1 Ocak, 19:28'de eklendi

Netflix’i birçok kişi dizi ve film yapımları için takip ediyor ancak Netflix’te yer alan belgeseller de oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip. En iyi Netflix belgeselleri listemizde yer alan birbirinden kaliteli yapımlar, hemen herkese hitap eden konularda çekilmiş. Spor belgesellerinden yemek belgesellerine, teknoloji ile ilgili yapımlardan tarih belgesellerine, işte mutlaka izlemeniz gereken harika belgeseller.

The Most Unknown

Bilim dünyasında bazı sorular vardır ki yanıtı milyonlarca kişi tarafından merak edilir. The Most Unknown da böyle bir yapım. 9 bilim insanının bir araya geldiği belgeselde parçacık fiziğinden astronomiye, merak edilen birçok alanda etkileyici laboratuvar çalışmalarının sonuçlarına tanık olacaksınız.

The Great Hack

Teknoloji konusunda ilgili olanların ilgiyle izleyeceği The Great Hack, birkaç sene önce patlak veren Cambridge Analytica skandalını konu ediyor. Facebook’ta on milyonlarca insanın gizli verilerine erişilmesi ve bu verilerin ABD seçimlerinde kullanılmasını anlatan belgesel, teknoloji ve reklam dünyasının çarpıcı yönlerini içeriyor.

Death Dive to Saturn

IMDB puanı 7,5 olan bu belgeselde, Uzay aracı Cassini’nin serüveni anlatılıyor. Satürn halkalarına ulaşmayı başaran uzay aracı Cassini’nin 13 yıllık görevinden kesitlerin yer aldığı bu yapım, en iyi Netflix belgeselleri arasında yer alıyor.

Unnatural Selection

Genetik bilimi ile yakından ilgiliyseniz, Unnatural Selection belgeseli mutlaka izlemeniz gereken bir yapım. Gen teknolojisine ilişkin önemli araştırmaları bulabileceğiniz bu Netflix belgeselinde, insanlığı yakından ilgilendiren önemli adımlara ilişkin bilgiler edinebilirsiniz.

The Cuba Libre Story

Tarih belgeselleriyle ilgiliyseniz, The Cube Libre Story, Küba tarihine ilişkin önemli bir belgesel. Onlarca kişiyle yapılan röportajları içeren belgeselde, Castro’nun eski sevgilisinden, KGB’nin şefine, CIA ajanlarından gizli konuşmacılara birçok isim yer alıyor.

Five Came Back

2. Dünya Savaşı esnasında, ABD tarafından propaganda filmi hazırlamak amacıyla cepheye gönderilen yönetmen John Ford’un anlatıldığı filmde, Netflix’in en iyi belgesellerinden birine tanık olacaksınız. İkinci dünya savaşı temalı bu belgesel, mutlaka izlemeniz gereken kaliteli bir yapım.

The Vietnam War

İkinci dünya savaşı sürecinin en önemli konularından biri de Vietnam’dı. The Vietnam War, 10 bölümlük bir dizi ve toplamda 18 saat sürüyor. Vietnam’ın hikayesini daha önce duymadığınız bir şekilde aktaran dizide, birçok sivil ve askerin ifadeleri ile, savaş dönemi çarpıcı bir şekilde anlatılıyor.

Food Matters

Gıda konulu bir belgesel olan Food Matters’da, hem gıda hem de ilaç sektörüne ilişkin önemli bilgiler yer alıyor. En iyi Netflix dizilerinden Food Matters, ilaç sektörünün insanlara bakışını etkileyici bir şekilde anlatıyor. 

The Armstrong Lie

Bisikletçi Lance Armstrong’un hayatını farklı yüzleri ile ortaya koyan bu belgeselde, başarılı bisikletçi ile ilgili doping iddiaları ele alınıyor. Kariyerinde inanılmaz başarılara imza atan Armstrong’un bu yönünü de keşfetmek isteyeceksiniz. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.