Doğa İle Başbaşa Bir Tatil İçin En İyi Ücretsiz Kamp Alanları

Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Netflix’teki En İyi Türk Filmleri

Sinema 3 Ocak, 23:10'de eklendi

Film, dizi ve belgesel konusunda oldukça geniş bir içerik sunan Netflix, Türkiye’de milyonlarca üyeye sahip. Tercihiniz yabancı dizi ve filmler değil de Türk filmleriyse yine şanslısınız. Netflix’te birbirinden kaliteli, harika Türk filmleri de bulunuyor. Elbette ki Netflix’te görmek istediğimiz birçok başarılı Türk yapımı var ancak Netflix arşivinde yer alan filmlerden bir seçki yaptık.

Dağ II

Aksiyon temalı bir asker filmi arıyorsanız, vizyona girdiği dönemde rekorlar kıran, 2016 yapımı Dağ II filmi, Netflix’teki en iyi Türk filmleri arasında yer alıyor. 8,7 IMDB puanı ile Dağ II, teröristlere karşı mücadele eden TSK askerlerini anlatıyor. Ufuk Bayraktar’ın harika bir performans ortaya koyduğu film, izlenmesi gereken yapımlardan.

7. Koğuştaki Mucize

Aras Bulut İynemli’nin müthiş bir oyunculuk ortaya koyduğu 7. Koğuştaki Mucize filmi, Ege’nin bir kasabasında, bir kız çocuk babası olan engelli bir adamın başına gelen talihsizlikleri konu alıyor. 2019 yılında Türkiye’de en çok izlenen sinema filmi olmayı başarmış 7. Koğuştaki Mucize, aynı zamanda dünya çapında da çok izlenmeyi başardı.

Ayla

2017 yapımı Ayla, harika bir hikayeyi vizyona taşıyan, eşsiz bir film. 8,5 IMDB puanı ile izleyicilerden tam not almayı başarmış film, hem bir dram, hem de İkinci Dünya Savaşı dönemlerinden bir kesit sunuyor. Kore Savaşı’nda, yetim kalan bir kız çocuğunu yanına alarak ona bakan bir astsubayı anlatan Ayla filmi, birçok izleyicinin sonunda gözyaşlarına boğulduğu bir yapım.

Bizim İçin Şampiyon

8,4 puanı ile, en sevilen Türk filmleri arasına adını yazdıran Bizim İçin Şampiyon, efsane jokey Halis Karataş’ın hayatını konu alıyor. Bold Pilot adlı, efsane atı ile adını zirveye yazdırmayı başaran Karataş’ın hikayesini dinlemek isterseniz, Bizim İçin Şampiyon mükemmel bir film.

Eşkıya

Şener Şen’in başrolünde yer aldığı efsane Türk filmlerinden Eşkıya, 1996 yapımı olmasına rağmen en çok sevilen filmler içinde yer alıyor. Netflix’te de yer alan Eşkıya filmi, Yavuz Turgul tarafından yazılmış bir film. Şırnak’ta yakalanan ve hapse atılan eşkıyanın köyüne dönüşünün anlatıldığı film, izlenmesi gerekenler arasında.

Babam ve Oğlum

2005 yapımı Babam ve Oğlum, 12 eylül döneminde geçen yürek burkan bir hikayeyi anlatıyor. Türk sinemasının en sevilen yapımları arasına girmiş Babam ve Oğlum’da, yıllar boyu babasını görmemiş bir adamın, oğlu ile birlikte babasının yanına gitmesi anlatılıyor. Dramı her sahnesinde hissettiren bu film, Netflix’te izleyebileceğiniz Türk filmlerinden.

Her şey çok güzel olacak

Her şey çok güzel olacak, Cem Yılmaz’ın 1998 yapımı filmi. Yılmaz’a eşlik eden Mazhar Alanson’la, pozitif bir kurgusu olan ve insana enerji veren güzel bir film olan Her şey çok güzel olacak, güneye doğru bir yolculuğu anlatıyor. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.