Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Kore Filmleri

Paralel Evren Konulu En İyi Dizi ve Filmler

Dizi, Sinema 16 Aralık, 18:43'de eklendi

İzleyecek film ararken, ilgi alanlarımıza hitap eden yapımları tercih ediyoruz. Eğer siz de paralel evren teorisine dayanan filmlerden hoşlanıyorsunuz, eminiz ki izlemediğiniz kaliteli yapımları izlemek istersiniz. Multiverse, yani paralel evren teorisini içeren, bu dünyanın dışında farklı evrenleri aktaran yapımları merak ediyorsanız sizin için en iyi paralel evren konulu dizi ve filmleri sıraladık.

Fringe

2008 ile 2013 arasında yayınlanan Fringe dizisi, paralel evren dendiğinde ilk akla gelen yapımlar arasında bulunuyor. Bilimkurgu odaklı dizide FBI içindeki özel bir bölüm olan Fringe anlatılır. Bu bölüm, dünyada yaşanan bazı korkunç olayları çözmek için çalışan, FBI’ın üst düzey ajanlarından oluşan bir bölümdür. Paralel evren teorisine ilginiz varsa, Fringe iyi bir yapım.

Bugün Aslında Dündü

IMDB puanı 8,1 olan Bugün Aslında Dündü, 1993 yapımı bir film. Filmde bir hava durumu spikeri olan Phil ve yapımcı Andie’nin, ABD’de bir şenliği görüntülemek için yolculuğa çıkması anlatılıyor. Bu yolculukta farklı bir şey ortaya çıkar ve her gün yeniden yaşanmaya başlar. Paralel evrende geçen Bugün Aslında Dündü filminde, her günün yeniden yaşanması, baş karaktere hayatında bir şeyleri değiştirme şansı sunar.

Star Trek

2009 yapımı Star Trek, IMDB puanı 8 olan bir yapım. Evrenin geleceğini kurtarmak adına Atılgan adlı uzay aracının mürettebatı, tehlikeli bir yolculuğa çıkarlar. Spock ve Kaptan Kirk gibi karakterlerin ilk tanıştığı günlere sizi götüren 2008 yapımı Star Trek, izlemeniz gereken bir film.

Maymunlar Cehennemi

Maymunlar Cehennemi, 1968 yapımı bir film olmasına karşın bugün hala büyük keyifle izlenebilen bir yapım. Filmin konusuna gelirsek, bir grup astronotun yer aldığı uzay gemisinin, bilinmeyen bir gezegene iniş yapması ve ilkel insanlarla olan iletişimi anlatılıyor. 

Bay Hiçkimse

Ülkemizde Bay Hiçkimse ismi ile vizyona giren Mr Nobody filmi, dünyada son “ölümlü insan” olarak bilinen Nemo’nun hikayesini anlatıyor. 117 yaşındaki Nemo’nun hayatındaki farklı hikayeleri, sonsuz olasılıkları ve kararları aktaran film, paralel evren konusunda izlenebilecek en iyi yapımlardan biri.

Kelebek Etkisi

2004 yapımı bir film olan Kelebek Etkisi, IMDB 7,7 puanı ile izleyiciden büyük beğeni toplamayı başarmış bir yapım. Bir kelebeğin kanat çırpmasının, okyanusun öte ucundaki yarattığı fırtına sizi heyecanlandırıyorsa, Kelebek Etkisi, geçmişe yolculuk ve paralel evren gibi konuları ile sizi çekecek bir yapım.

Yaşam Şifresi

2011 yapımı film olan Yaşam Şifresi, nerede olduklarını ve neden orada olduklarını bilmeyen karakterlerin yer aldığı bir hikaye sunuyor ve sonrasında, treni havaya uçuracak bombacı teröristleri etkisiz hale getirmek için gelecekten geldiklerini anlarlar. Source Code orijinal adı ile vizyona geren Yaşam Şifresi filmi, paralel evren konusunda en iyi filmlerden biri. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.