Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Kore Filmleri

Quentin Tarantino’nun Sinema Dünyasına Damgasını Vuran En İyi Filmleri

Sanat 20 Aralık, 18:07'de eklendi

Tarantino, kendine has gerçekçi tarzı ile sinema dünyasının en önemli yönetmenleri arasında. Kaliteli bir film izlemek istiyorsanız ya da Tarantino tarzını keşfetmeye hazırsanız, en iyi Tarantino filmlerini sizin için derledik.

Ucuz Roman

Tarantino dendiğinde akla gelen ilk film kesinlikle Pulp Fiction. IMDB 8,9 puanı ile Pulp Fiction, en iyi orijinal senaryo Oscar’ını almayı başarmış bir film. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülünü almayı da kazanan Pulp Fiction, Türkiye’de Ucuz Roman ismiyle vizyona girdi. Absürt sahneleri, şaşırtıcı akışı ile Pulp Fiction, mutlaka izlenmesi gereken filmlerden.

Zincirsiz

IMDB 8,4 puana sahip Django Unchained, ABD’de bizi köleliğin yaygın olduğu bir döneme götürüyor. Leonardo di Caprio’nun da rol aldığı film, Türkiye’de Zincirsiz adıyla gösterime girdi. Eski efendisini bulup öldürmek isteyen Django ve ona yardım eden Dr Schultz’un hikayesini anlatan film, izlenmesi gereken kaliteli bir sinema filmi.

Soysuzlar Çetesi

Tarantino’nun en iyi filmleri arasında gösterilen Soysuzlar Çetesi, sinema tarihinin kült eserleri arasında. İkinci dünya savaşında, Alman kuşatmasını yaşayan Fransız askerlerini anlatan film sekiz dalda Oscar’a aday gösterildi.

Rezervuar Köpekleri

Bir soygunu anlatan Rezervuar Köpekleri filmi, klasik bir Tarantino filmi. İlginç şiddet sahneleri, orijinal senaryosu ve psikolojik öğeleri ile Rezervuar Köpekleri, Tarantino’nun sevilen yapımları arasında.

Kill Bill vol 1

Kill Bill vol 1’de, özel yeteneklere sahip bir kadının çeşitli suikastlerde yer alması anlatılıyor. Tarantino’nun uzak doğu dövüş filmlerinden esinlendiği detayların yer aldığı Kill Bill vol 1, Tarantino’Nun kariyerinde önemli yapımlar arasında.

Çılgın Romantik

Tarantino’nun çok fazla bilinmeyen filmlerinden Çılgın Romantik, klasik bir aşk filmi değil. Klasik Tarantino şiddet öğeleri ve gerçekçiliğin yer bulduğu film, izlenmesi gereken yapımlar arasında. 

The Hateful Eight

(L-R) KURT RUSSELL and SAMUEL L. JACKSON star in THE HATEFUL EIGHT. Photo: Andrew Cooper, SMPSP © 2015 The Weinstein Company. All Rights Reserved.

The Hateful Eight, Tarantino’nun western türünde ortaya koyduğu önemli bir filmi. Bir dağ evinde, birbirlerini tanımayan farklı insanların bir araya geldiği film, tek mekanda geçmesine karşın diyaloglara odaklanılan bir yapım. 

Jackie Brown

IMDB puanı 7,5 olan Jackie Brown, havayolunda çalışan bir hostesin, para kazanmak amacıyla bir kaçakçı ile işbirliği yapmasını anlatıyor. Film, 70’li yıllarda kült bir dizi olan Foxy Brown’dan esinlenilmiş bir yapım. 

Günbatımından Şafağa

Gecko kardeşleri anlatan Günbatımından Şafağa filmi, Texas’ta bir soygunun ardından Meksika’ya doğru kaçan bir grup insanın hikayesini anlatıyor. Filmin ilginç yönlerinden biri, Tarantino burada sadece yönetmen koltuğunda değil, aynı zamanda oyuncular arasında. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.