Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Kore Filmleri

Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Genel 8 Ocak, 12:07'de eklendi

2020 yılına her ne kadar koronavirüs pandemisi damgasını vursa da, kısıtlamaların henüz gelmediği yılın ilk aylarında, sinema gibi kültürel faaliyetler sürüyordu. Peki 2020’de vizyonda en çok hangi filmler izlendi? İşte geçtiğimiz yılın gişe rekoru kıran filmleri.

Biz Böyleyiz

10 Ocak’ta vizyona giren Biz Böyleyiz filminde, Berrak Tüzünataç’ın yanı sıra Engin Öztürk, Şebnem Bozoklu ve Özge Özpirinççi gibi ünlü isimler rol alıyor. 300 bin kişi tarafından izlenen filmin cirosu ise 7 milyon lira oldu.

Aşk Tesadüfleri Sever 2

2020’nin hemen başında vizyona giren diğer bir Türk filmi olan Aşk Tesadüfleri Sever’de, başrolde Nesrin Cavadzade ve Yiğit Kirazcı rol alıyor. 400 bin izleyiciye ulaşan filmin cirosu, 7,2 milyon lira oldu.

Karakomik filmler: 2 Arada – Kaçamak

Cem Yılmaz’ın son filmi olan Karomik Filmler, esasen 2 Arada ve Kaçamak adlı iki filmden oluşan bir seri. Karakomik Filmler serisi, vizyonda 400 bin izlendi ve 8,5 milyon ciro elde etti.

Hayaller Ülkesi

Güldür Güldür Show çocuk ekibinin sinema filmi olan Hayaller Ülkesi Gamonya, 2020’nin en çok izlenen filmlerinden biri oldu. Sinemada 800 bin izleyicinin tercih ettiği film 13 milyon tl ciro yaptı.

Sıfır Bir

Herkes Sussa Biz Susmak sloganı ile çıkan Sıfır Bir, Youtube dizisi olarak başlayan ardından BluTV’ye geçen bir yapım olarak bu defa sinemada izleyicilerle buluştu. Sıfır Bir’in filmi 900 bin gişe yaptı ve 15 milyon hasılat elde etti.

Bayi Toplantısı

Geçtiğimiz yılın iddialı filmlerinden biri de, İbrahim Büyükak, Onur Buldu ve Doğu Demirkol gibi usta komedyenlerin rol aldığı Bayi Toplantısı filmiydi. 1 milyon kişi tarafından izlenen film, 32 milyon lira ciro yaptı.

Baba Parası

Selçuk Aydemir’in yazıp yönettiği Baba Parası’nda baş rollerde Murat Cemcir ve Ahmet Kural yer alıyor. 1,6 milyon kişinin izlediği film, 32 milyon lira ciro yapmayı başardı.

Rafadan Tayfa Göbeklitepe

Animasyon çizgi film kategorisinde beklenen filmlerden biri olan Rafadan Tayfa Göbeklitepe, tarih ve animasyonu bir arada sunuyor. Yılın büyük kısmında salonların kapalı olmasına rağmen film, o kısa süre içinde 2,4 milyon gişe yaptı ve 55 milyon lira hasılat elde etti.

Eltilerin Savaşı

Gupse Özay, Merve Dizdar, Ferit Aktuğ ve Uraz Kaygılaroğlu’nun yol aldığı Eltilerin Savaşı, geçen yılın vizyonda en çok izlenen filmi oldu. 3,6 milyon izlenen film, 63 milyon lira hasılat yapmayı başardı. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.