Doğa İle Başbaşa Bir Tatil İçin En İyi Ücretsiz Kamp Alanları

Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Tarantino’nun Yeni Filmi : Once Upon A Time In Hollywood

Sinema 9 Mart, 11:05'de eklendi

Sinema dünyasında kendine özgü bir tarz oluşturmuş ve büyük bir hayran kitlesine ulaşmış olan ünlü yönetmen Quentin Tarantino’nun yeni filmi Once Upon A Time In Hollywood filmi oyuncuları ve hikayesiyle vizyona girmesine daha çok olmasına rağmen şimdiden izleyicilerinin merakla beklediği filmler arasına girmiş durumda. Quentin Tarantino daha öncesinde altına imzasını attığı Pulp Fiction, Reservoir Dogs, The Hateful Eight, Inglourious Basterds ve Django Unchained gibi birçok filmle birlikte hem dönemin hem de sinema tarihinin en farklı yönetmenlerinden biri olduğunu Once Upon A Time In Hollywood ile yeniden kanıtlayacağa benziyor. İzleyici üzerinde farklı bir etki bırakmasıyla beraber, yormayan seyir zevki ve farklı kamera açılarını iyi kullanan Tarantino sinema severleri tekrar heyecanlandırmayı başardı.

Once Upon a Time in Hollywood filmi ünlü bir televizyon dizisinin oyuncusu olan Rick Dalton ile hem onun arkadaşı hem de dublörü olan Cliff Booth’un birlikte sinema sektörüne girmelerini anlatmaktadır. 1969 yılında geçen filmin arkasında ise ünlü seri katil Charlos Manson’un müritleri tarafından işlenen Sharon Tate ve dört arkadaşının cinayetlerini konu almaktadır. Filmin içerisinde iki hikaye devam eder. Ayrıca film hakkında bilinmesi gereken bir diğer özellikte film 9 Ağustos 2019 yılında, yani Sharon Tate ve dört arkadaşının cinayetlerinin 50. Yıl dönümünde yayınlanacak olmasıdır.

Once Upon a Time in Hollywood filmi oyuncuları ise uzun zamandır Tarantino’dan beklenecek cinsten.

Leonardo DiCaprio: Filmde Rick Dalton rolünde oynayan Leonarda Dicaprio daha öncesinde de yönetmen Tarantino ile birlikte Zincirsiz filminde de oynamıştı. Öncesinde arkadaşlıkları bulunan ikilinin bu filmde de güzel bir atmosfer eşliğinde iyi bir film çıkaracağı düşünülüyor. Dünyaca ünlü oyunculardan biri olan Leonardo DiCaprio 2016 yılında The Revanant filmindeki üstün başarıları ve kaliteli oyunculuğu sayesinde Akedemi ödüllerinde en iyi erkek oyuncu ödülünü almıştı. 40 yaşına giren oyuncu onlarca kaliteli filmde rol almış ve birçok ödülünde sahibi olmuştur.

Brad Pitt: Onlarca filmde oynayıp dünyaca ün kazanan Brad Pitt de Cliff Booth rolüyle Unce Upon a Time in Hollywood filminde seyirci karşısına çıkacak. Tarantino’nun beraber çalıştığı oyunculardan biri olan Brad Pitt daha önce yönetmenliğini Tarantino’nun yaptığı Soysuzlar Çetesi filmindeki acımasız ve idealist komutan rolünde izleyiciyi kendine hayran bırakmış ve oldukça etkilemişti. Daha öncesinde genellikle aksiyon filmlerinde oynayan ünlü oyuncu özellikle son yıllarda birçok farklı projede yer almakta.

Margot Robbie: Suicide Squad, The Wolf of Wall Street, Focus ve Tarzan filmlerinden tanıdığımız Avusturalyalı genç oyuncu da filmde dönemin en büyük seri katili Manson’un müritleri tarafından işlenen cinayetlere kurban giden Sharon Tate rolünde karşımıza çıkacak. Filmdeki rolün gerçekliği ve bunu nasıl yansıtacağı merak konusu olan Margot Robbie’nin de oyunculuğu ve karakteri ile birlikte seyirciyi şaşırtacağı düşünülüyor.

Ünlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Once Upon a Time Hollywood filminin gerek farklı konusu, gerek zamanında işlenen ve büyük bir olay yaratan cinayetleri konu edinmesi sebebiyle 2019 yılına ve sinema tarihine damga vuran filmlerden biri olacağı düşünülüyor. Oyuncuların ve yönetmenin diğer filmleri göz önüne alındığında etkileyici bir filmin ortaya çıkacağı su götürmez bir gerçek gibi karşımızda durmakta. Ayrıca filmin Manson cinayetlerine kurban giden 5 kadının ölümlerinin 50. Yılında vizyona girecek olması da izleyicide farklı bir etki yaratacağı şüphesiz. Çekimleri hızla devam eden Unca Upon a Time in Hollywood filmini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.