Geçmişten Bugüne Oxford Üniversitesi Tarihi: Mezunlar ve Bilim İnsanları

Türkiye’de Kalp Naklinin Öyküsü

Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Yerli Film

Her Gün 1 Bardak Kefir İçerseniz Ne Olur?

The End Of The F***ing World

Dizi 28 Mart, 09:00'de eklendi

Netflix orijinal serisi The End of the F***ing World dizisi büyük bir kitleyle bir araya geldi. Tür olarak komedi, macera, dram kategorilerinde bir baş yapıt. Dizinin konusuna gelecek olursak James adında bir karakterin hayatına konuk oluyoruz. Bu karakter manyak, psikopat biri. Elbette James’in bu duruma gelmesini tetikleyen olay daha çok küçük yaşta annesinin intiharına tanık olmasıdır. Babası elinden geleni yapsa da bu rahatsızlığına engel olamaz. Alyssa ise James’ın okuluna yeni gelmiştir.

Alyssa annesi boşanıp tekrar evlenince kendisini dışlanmış hissetmiştir. Bunun sonucunda ise babası aramayı düşünür. İşte tam o anda James ile karşılaşır. Kaderin bir araya getirdiği bu iki çılgın genç bir araba çalarak, Alyssa’nın babasını aramaya yola koyulurlar fakat yolda onları büyük maceralar bekliyordur. Hayat siz bir plan yaparken başınıza gelenlerin bütünüdür. Bakalım onlar bu bütün mücadele ile nasıl başa çıkacak.

The End of the F***ing World Karakterleri – Oyuncuları


James (Alex Lawther): Dizinin psikopat karakteri. 17 yaşındayken annesin intiharına şahit olması sonucu psikolojisi darmaduman olmuştur. Öldürmeye eğilim göstermektedir. Bu sebeple bir çok hayvan öldürmüştür. Babası James’a karşı aşırı ilgilidir fakat James bu ilgiyi asla sevmez. Alyssa ile tanışmasıyla bilinen tüm hayatı değişecektir. Bu değişimle birlikte istediği macera dolu hayata ulaşacaktır.

Alyssa (Jessica Barden): James ile aynı yaştadır benzer dramları yaşamasalar dahi onun hayatı da allak bullaktır. Annesi, babasından boşanıp genç bir adamla evlenmiştir. Bu genç adam ise Alyssa’yı aileden alenen dışlar bunun sonucunda James’in yaptığı sürprizle gerçek babalarını aramak için yola koyulurlar.

Teri Darego (Wunmi Mosaku): Kendisi kadınlardan hoşlanan bir dedektiftir. James ve Alyssa yollara düştüğünde hikayenin içine girer. Araştırır, merak eder. Çözüm yolunu arar. Bir dedektifin tüm görevlerini yerine getirir.

Eunice Noon (Gemma Whelan): Teri’nin yardımcısı yani yardımcı dedektif de diyebiliriz onun için. Teri’ye göre yumuşak başlı biri olmakla birlikte Teri’ye ilgisi açıkca görünüyordur, fakat hislerini ona yansıtamaz.

Phil (Steve Oram): James’in iyi niyetli babası. Karısının intiharından kötü etkilense de oğluna karşı ilgili bir baba. İyi bir baba olmasına rağmen James’ın tutumu hiç kendisine yardımcı olacak türden değil.

Gwen (Christine Bottomley): Alyssa’nın Annesi fakat kızıyla pek sağlıklı bir ilişkileri yok. Tony ile evlenmesinin ardından ise bu bağlar git gide kopuyor.

Tony (Navin Chowdhry): Her ne kadar iyi niyetli olsa da karısını sevse de Alyssa’yı bir türlü kabulenemiyor. Bu yüzden insanların gözünde kötü karakter rolünde fakat aşk bir yandan da her şeyi kabullenmek değildir.

The End of the F***ing World Neden İzlemelisiniz?
Hayatın herkese darbe vurduğu bir gerçek. Bu gerçeklerden biri de bu dizide hayat buluyor. Psikopatları, macerayı, dramayı seviyorsanız bu dizi tam size göre. Yolda olacaksınız, yola çıkacaksınız maceralardan maceralara koşacaksınız. Bu dizide belki kendi hayatınıza dair bir şeyler bulacaksınız. Sırf bu yüzden bile, kendinize ait karakterle karşılaşmak için izleyebilirsiniz.

Diğer türlü ise kara mizahtan hoşlanıyorsanız bu dizi tam size göre. Unutulmaz karakterleri, özgün senaryosu, kendine has kadrosu ve 20 dakikalık kısa bölümlerle birlikte çerez niyetine bir dizi fakat bu dizi sadece çerez niyetine değil. Kalitesiyle de adından söz ettirmeye devam ediyor. Eğer izleyecek bir dizi bulamıyorsanız The End of the F***ing World’e bir şans vermelisiniz. Asla pişman olmayacaksınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.