Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Kore Filmleri

Tüm Zamanların En Çok Satan Video Oyunları

Teknoloji 27 Aralık, 17:31'de eklendi

PC, Nintendo Wii, PlayStation ya da Xbox gibi platformlar için geliştirilen oyunlar, on milyonlarca satış rakamına ulaşmayı başardı. Peki dünyada bu zamana kadar en çok satılan video oyunları sizce nelerdir? İşte on milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başararak satış rekorları kıran, birbirinden iddialı 10 video oyunu.

Wii Sports Resort

Nintendo tarafından geliştirilen Wii Sports Resort, 2009 yılında tanıtıldı ve bu zamana kadar 33 milyon 110 bin adet satış yaptı. Nintendo Wii Sports Resort, dünyanın en çok satılan 10. oyunu.

Mario Kart Wii

Wii platformu için geliştirilen Mario Kart, 2008 yılında tanıtıldı. 37 milyon indirmeye ulaşan oyun, dünyanın en çok satan video oyunları listesinde 9. sırada yer alıyor. 

Wii Fit ve Wii Fit Plus

Nintendo platformu için geliştirilmiş diğer bir oyun da, Wii Fit ve Fit Plus, 43 milyon indirmeye ulaşaarak dünyanın en çok satılan 8. video oyunu olmayı başardı. Fit ve Fit Plus, 2008 yılında tanıtıldı.

Pokemon Red/Green/Blue/Yellow

Birden fazla platform için geliştilen Pokemon oyunu, Nintendo tarafından 1996 yılında sunuldu. Bu zamana dek 47 milyon satış rakamına ulaşan oyun, dünyanın en çok satan 7. oyunu.

Super Mario Bros.

Dünyanın en fenomen oyunları arasında yer alan Super Mario Bros., Nintendo’nun efsanelerinden. 1985 yılında tanıtılan Mario, 48 milyon satış rakamının üzerine ulaşmayı başardı.

PUBG

PUBG, yani PlayerUnknown’s Battlegounds, bu listenin en son çıkan oyunu olma özelliğine sahip. Bir fenomen haline gelen oyun, 70 milyondan fazla indirildi ve dünyanın en çok satan 5. video oyunu oldu.

Wii Sports

Nintendo oyunları içinde en çok satan oyun olan Wii Sports, 82 milyon 880 bin satış sayısı ile, dünyanın en çok satan 4. oyunu. Oyun, wii platformu için 2006 yılında tanıtıldı.

GTA V

Grand Theft Auto V, 2013 yılında tanıtılan ve Rockstar Games tarafından sunulan bir oyun. 135 milyon satış rakamına ulaşmayı başaran GTA V, dünyanın en çok satan 3. oyunu.

Tetris

Elektronorgtechnica tarafından 1984 yılında geliştirilen Tetris, dünyanın en sevilen oyunları içinde yer alıyor. Bu zamana kadar 170 milyon indirildiği tahmin edilen oyun, dünyanın en çok satan 2. video oyunu.

Minecraft

Gelelim listenin zirvesine. Mojang tarafından geliştirilen ve sonrasında Microsoft tarafından satın alınan Minecraft, 201 milyon satış rakamı ile, dünyanın en çok satan video oyunu!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.