Geçmişten Bugüne Oxford Üniversitesi Tarihi: Mezunlar ve Bilim İnsanları

Türkiye’de Kalp Naklinin Öyküsü

Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Yerli Film

Her Gün 1 Bardak Kefir İçerseniz Ne Olur?

Türk Televizyonlarında Son 11 Yılda Yayınlanmış 11 Unutulmaz Dizi

Dizi 29 Eylül, 00:45'de eklendi

Türk televizyonları, bugüne kadar izleyicilerin hafızalarında iz bırakan birçok diziyi yayınladı. İzleyiciler, giderek düşen dizi kalitesinden şikayet ediyor olsa da, son zamanlarda da izlemeye değer ve ekranda büyük ses getiren diziler de oldu. 2020 yılına girmeye hazırlanırken, son 11 yılda yayınlanmış ve yayınlandığı dönemde ses getirmiş 11 diziyi sizler için derledik. Sizin favoriniz hangisiydi?

Aşk-ı Memnu

Yasak aşkın meyveleriydi onlar. Bihter, Behlül ve Adnan’ın arasında geçen aşk üçgeni, lüks hayatlar, Ziyagil yalısı, Matmazel, Firdevs hanım, Beşir derken hayatımıza pek çok karakter ve ünlü replik dahil oldu.

Ezel

2009 yılında izleyici ile buluşan ve ilginç hikayesi ile izleyicinin gönlünde taht kuran bir yapım. Ömer Uçar, Ezel Bayraktar, Ramiz Karaeski, Kenan Birkan, Ali, Cengiz ve daha pek çok karakteri ile bugün hala unutulmayan dizilerden biri.

Suskunlar

2011 yılı yapımı Suskunlar dizisi, bir sezon süren kısa süreli bir proje olsa da, trajik hikayesi ve başarılı oyunculukları ile akılda kalan bir dizi oldu.

Fi

Dijital medya platformunda yayınlanması ile daha başlamadan ses getiren Fi dizisi; Duru, Can Manay ve Deniz arasındaki aşk üçgenini anlatıyordu.

Medcezir

2013 yapımı bir aile ve gençlik dizisi olan Medcezir, hem başarılı oyunculukları hem de eğlenceli konusu ile son yılların unutulmaz dizilerinden biri oldu.

Poyraz Karayel

Televizyona damga vurmuş bir dizi daha. Bir aşk hikayesini anlatan dizi, ilginç konusu ve oyunculukları ile çok beğeniliyordu.

İşler Güçler

İki komik isim Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in başrollerinde oynadığı dizi, hem konusu hem de oyunculukları ile büyük beğeni topladı.

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi

Şimdilerde dijital medyada yeniden yayınlanmaya başlayan Behzat Ç, yayınlandığı dönemde televizyonda da büyük ses getirmişti.

Leyla ile Mecnun

TRT’de son yıllarda yayınlanan ve çok ses getiren dizilerin başında gelen Leyla İle Mecnun, Erdal Bakkal’ı, Mecnun’u ve daha pek çok karakteri ile unutulmazlar arasında yerini aldı.

Seksenler

TRT’nin sevilen aile dizisi Seksenler, 1980’li yılları konu alıyordu. Pastacı Sami, Ergun Plak, Çatatoy ve daha pek çok karakteri ile o da unutulmaz dizilerden biri oldu.

İçerde

Küçükken birbirinden ayrılan iki kardeşin hikayesiydi. İlginç konusu ve ilginç karakterleri ile o da son yıllara damga vuran dizilerden biri oldu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Gossip Girl Dizisi Geri Dönüyor

Gossip Girl Dizisi Geri Dönüyor

0
0
26 Eylül, 11:45
Netflix’e Damga Vurmuş 7 Dizi

Netflix’e Damga Vurmuş 7 Dizi

0
0
14 Eylül, 00:20
The End Of The F***ing World

The End Of The F***ing World

0
0
28 Mart, 09:00