Doğa İle Başbaşa Bir Tatil İçin En İyi Ücretsiz Kamp Alanları

Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Türkiye’nin En Çok Kazanan 10 YouTuber’ı

Teknoloji 23 Aralık, 18:52'de eklendi

YouTube’da, milyonlarca abone sayısına sahip ünlü isimler sizce ayda ne kadar kazanıyordur? Gitgide büyüyen reklam piyasasında, videoları milyonlarca izlenen YouTube ünlülerinin kazançları on binlerle değil, yüz binlerle ölçülüyor! YouTube ile başlayan kariyerlerinde film ve dizi dünyasına adım atan, projeler geliştiren ve birçok markanın reklam yüzü olmayı başaran YouTuber’ların aylık kazançlarını inceledik. İşte en çok gelir elde eden 10 Türk YouTuber…

Oyuncak Oynuyorum

Çocukların, ellerine her telefon ya da tablet aldığında açtığı oyuncak kanallarının ne kadar ciddi bir kazanç sunduğunu duyunca şaşıracaksınız. Türkiye’de en çok gelir elde eden YouTube kanalı, 7,8 milyon takipçiye sahip olan Oyuncak Oynuyorum kanalı. Oyuncak Oynuyorum adlı kanal, aylık 226 milyon izlenmeye sahip ve elde ettiği reklam geliri 684 bin TL.

Enes Batur

YouTuber dendiğinde Türkiye’de akla gelen ilk isimlerden biri Enes Batur. Gençlerin tercih ettiği video içerikler çeken Batur, aynı zamanda en çok aboneye sahip YouTuber. Batur’un 13,7 milyon takipçisi bulunuyor. Enes Batur, ayda 178 milyon izlenme elde ediyor ve 539 bin TL aylık kazanç sağlıyor.

Dila Kent

Türkiye’nin en çok kazanan YouTuber’ları içinde yer alan Dila Kent, 2,48 milyon aboneye sahip olmasına karşın, ayda 123 milyon izlenme elde ediyor ve 373 bin TL kazanıyor.

Sevimli Dostlar

YouTuber’da, yüksek abone sayısına sahip çocuk kanallarından biri olan Sevimli Dostlar, 5,1 milyon abonesi ile ayda 110 milyon izlenme elde ediyor ve 334 bin TL kazanıyor.

Fatih Selim

YouTube’da en çok gelir elde eden Türkler listesinde 5. sırada yer alan Fatih Selim, aylık 92 milyon izlenme elde ediyor ve 280 bin TL gelir elde ediyor.

Sese Gel Çocuk

Çocuk kanalları içinde listede yer alan diğer bir kanal, 1,74 milyon abonesi ile Sese Gel Çocuk. Kanal, aylık 74 milyon izlenme elde ediyor ve 223 bin TL reklam geliri elde ediyor.

Maşa ile Koca Ayı

Çocukların en sevdiği çizgi film karakterlerinden Maşa ile Koca Ayı, aylık 67 milyon gösterim ile, 203 bin TL reklam geliri elde ediyor.

Prenses Elif

Türkiye’de en ünlü çocuk YouTube kanallarından bir diğeri Prenses Elif, 3,3 milyon aboneye sahip. Aylık 59 milyon görüntülenme elde eden kanalın geliri, 178 bin TL.

Orkun Işıtmak

Diğer bir YouTube ünlüsü Orkun Işıtmak, 7,92 milyon abonesi ile en ünlü YouTuberlar arasında. Işıtmak’ın aylık izlenmesi 58 milyon ve elde ettiği gelir 176 bin TL.

Niloya

Listenin son sırasında, 3,7 milyon aboneli bir çocuk kanalı olan Niloya var. Niloya, aylık 55 milyon gösterim elde ediyor ve 168 bin TL gelire sahip.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.