Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Kore Filmleri

Ukrayna’nın Başkenti Kiev’de Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Seyahat 30 Aralık, 18:21'de eklendi

Ukrayna’nın, büyüleyici güzelliklere ev sahipliği yapan başkenti Kiev, tarihi ve turistik anlamda birçok hazine barındırıyor. Devasa meydanları, görkemli manastırları ve yemyeşil parkları ile Kiev, Ukrayna’da ilk duraklar arasında. Peki Kiev’e gittiğinizde kesinlikle görmeniz gereken yerler nereler? İşte bir Kiev rehberi…

Aziz Sofya Katedrali

Kiev’in en eski yapılarından biri olan Aziz Sofya Katedrali’nin temeli 1000’li yıllarda atılmıştır. Ukrayna’nın yedi harikasından biri olarak kabul edilen Aziz Sofya Katedrali, barok tarzda mimarisi ile Avrupanın en görkemli katedralleri arasında yer alıyor.

Nezalezhnosti Meydanı

Kiev’in en büyük meydanı olan Nezalezhnosti, bağımsızlık meydanı olarak da bilinir. Ukrayna’nın 90’lı yılların başından bu yana süren bağımsızlık hareketlerine sahne olan bu büyük meydan, öğrenci hareketlerine, turuncu devrime ve birçok önemli olaya tanıklık yapmıştır. 

Altın Kapı

Kiev’in en ilginç mimari hazineleri arasında yer alan Altın Kapı, Ortaçağ döneminden kalmış bir kapının tekrar inşa edilmesi ile ortaya çıkmış görkemli bir eser.

Andriivs’kyi descent

Kiev’de rengarenk evlere ev sahipliği yapan renkli bir cadde olan Andriivs’kyi descent, mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor. Kiev’de hatıra fotoğrafı için Andriiv’skyi, kesinlikle adım atılması gereken bir yer.

Kresçatik

Kiev’de sadece meydanlar, görkemli binalar ve parklar mı var, diye düşünüyorsanız Kresçatik sizi farklı bir dünyaya davet ediyor. Lüks alışveriş merkezinin olduğu Kresçatik’te dünyaca ünlü markaların ürünlerini bulabilirsiniz. Bununla birlikte Kresçatik’e eşlik eden tarihi binalar da hoşunuza gidebilir. 

Altın Kubbeli Katedral

Ortodoks mimarisini merak ediyorsanız, Kiev Altın Kubbeli Katedral, büyüleyici mimarisi ile görmeniz gereken yerlerden.

Anavatan heykeli

Yakın tarihe, özellikle de İkinci Dünya Savaşı’na ilginiz varsa, Kiev Anavatan Heykeli görmeniz gereken bir anıt. Nazi-Sovyet savaşı anısına inşa edilmiş heykel, paslanmaz çelikten yapılmıştır. Yüksekliği 102 metre olan heykelin ağırlığı tam 560 tondur. Heykelin olduğu alanda aynı zamanda, yine İkinci Dünya Savaşı’yla ilgili bir müze bulunuyor. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.