Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Kore Filmleri

Ünlü Tabloların Şaşırtan Sırları

Genel 26 Eylül, 11:40'de eklendi

Ünlü bir tablo, güzel fotoğraflardan çok daha fazlasıdır. Da Vinci, Van Gogh ve Michelangelo gibi isimler, boya fırçasında olduğu kadar sembolizmde de ustalardı.

Anında tanınabilir olsalar da, ünlü tabloların birçoğu gizli anlamlara, çözülmemiş bilmecelere ve hatta gizli görüntülere sahipti. Daha yakından bakmaya değer ünlü tablolar ve gizemleri için yazımızı okumaya devam edin!

Tanrının Eli

Tüm zamanların en ünlü tablolarından biri, aslında içine saklanmış bilimsel bir sır içeriyor. Tanrı, burada Adem’e ilk yaşam kıvılcımını verirken Michelangel tarafından boyanan tavanda bulunuyor.

Ve, tanrının ve meleklerin arkasında akan pelerin, insan beyni ile aynı şekildedir. Usta ismin, bunu neden yapmış olabileceği ile ilgili çeşitli teoriler var. En popüler teori, Michelangelo’nun beyninin, kilisenin bilimi reddetmesinin gizli bir protestosu olduğudur.

Mona Lisa

Muhtemelen Leonardo da Vinci’nin Mona Lisa’sını yüzlerce kez gördünüz. Fakat muhtemelen sanatçının adının baş harflerinin, Mona Lisa’nın sağ gözüne yazılmış olduğunu hiç fark etmediniz.

Bu, bu tablonun sırlarından yalnızca bir tanesi. Araştırmacılar, bu tabloda anlamı net olmayan ek sembollerin de olduğunu belirtiyor.

Cafe Teras’ta Gece

Van Gogh’un bu baş yapıtının, Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği’nin gerçekçi bir yorumu olduğu belirtiliyor. Her iki resimde de, bir masanın etrafında oturan 12 kişi var.

Van Gogh, burada İsa rolünde. Araştırmacılar, bunun Van Gogh’un kardeşi Theo’ya yaptığı resme referans gösterdiği ve yaşamındaki dine gizemli bir ihtiyaç duyduğunu ifade ediyor.

Primavera

Botticelli’nin Rönesans denince akla ilk gelen eserlerinden biri olan Primavera tablosu, iyi bilinen Batı sanat eserlerinden biri.

Tabloda, mitolojik isimler ve ayrıca pastoral bahçe arka plandaki detaylar dikkat çekiyor. Tablo, botanikçiler tarafından tanımlanmış en az 500 bitki türünü ve 200 farklı çiçek türünü içeriyor.

Yaşlı Gitarist

Picasso, bir dönem çok parasızdı. O dönemde yaptığı ikonik ve unutulmaz eserlerinden biri olan Yaşlı Gitarist, aslında daha önceki bir eserin üzerine boyanarak yapıldı. Eğer, tablodaki adamın boynuna yakından bakarsanız, bir kadın figürünü görebilirsiniz.

Son Akşam Yemeği

İsa’nın 12 öğrencisi ile yediği son akşam yemeğini anlatan bu Da Vinci tablosunun detayları, yüzyıllar boyunca araştırılmıştır.

Tablo ile ilgili teorilerden biri; İsa’nın başına yerleştirilen güneş saatine odaklanıyor ve 4006 yılında dünyanın sonunu işaret eden evrensel bir sel ön görüyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.