Doğa İle Başbaşa Bir Tatil İçin En İyi Ücretsiz Kamp Alanları

Sinemalarda 2020’nin En Çok İzlenen Türk Filmleri

Doğru Bir Forex Yatırımında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası Alanda Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi

Westworld : Bir Vahşi Batı Distopyası

Dizi 1 Mart, 20:18'de eklendi

Matrix ve benzer filmleri seviyorsanız Westworld dizisini çoktan seyretmiş olmalısınız. Eğer bir ihtimal Westworld dizisi radarınızdan kaçtıysa bu yazı dizi hakkında, spoiler sızıntısı yapmamaya çalışarak, sizlere bilgi verecek aynı zamanda Westworld dizisi 2. Sezon ne zaman başlayacak sorusuna da net bir cevap verecek.

Westworld nedir? İlk ne zaman başladı?

Westworld dizisi HBO kanalı tarafından yayınlandığında epey bir kafa karıştırmıştı. Kafa karışıklığı, dizinin kurgusundan ya da anlaşılması zor unsurlardan oluştuğu için değildi. Dizinin konsepti ve provoke edici yönü bunu yapmayı başarmıştı ki; zaten amaçlanan da bu olmalıydı. O açıdan Westworld dizisini seyrettiğinizde ağzınız açık kaldıysa kafaya takmanıza gerek yok zira diziyi seyredenlerin çoğu da aynı durumda.

1973 yılında bu dizinin tohumlarının atılmış olması ayrıca tartışma konusu. Bizim ülkemizde gösterilen, o dönemin filmlerine bakıp, bir de 1973 senesinde, bu adamlar nasıl bunu düşünmüş dediğinizi duyar gibiyiz. 1973 yılında, Yul Brynner tarafından başrolünün üstlenildiği aynı adlı filmin günümüze uyarlanmış hali olan Westworld dizisi, tüm kışkırtıcılığıyla karşımızda duruyor. Daha yeni Matrix üçlemesinden kafamızı toparlamaya çalışırken, Westworld; bize western unsurlarının birebir yansıtıldığı, ‘’özel bir park’’ alanından el sallıyor. Henüz diziyi seyretmemiş olanlar Western filmleriyle Matrix ne alaka diye sorabilir. Aslında önemli olan: Bu özel parkı oluşturan arka fon değil, önemli olan: konsept!

Westworld dizisi konusu nedir?

Dikkat: Spoiler içerebilir

Matrix ile bağı: acaba bu dünya gerçek mi sorusunu sordurtan cinsten olan Westworld, kovboy filmlerinin değişmez karakterlerinin, özel bir park alanına adapte edilmesiyle ondan ayrılıyor. Bu öyle bir park ki; Jurassic Parkı meydana getiren, dinozorların yerini bu kez kovboylar ve vahşi Batı dünyasını oluşturan tüm unsurları içinde barındırabiliyor. Westworld tam bir vahşi vatı distopyası. Yakın bir gelecekten distopya, ama en az bir o kadar uzak kavramları barındırıyor. Yaşadığımız çağı mumla aratacak cinsten bir dizi Westworld.

Westworld dünyasına gidebilecek kadar şanslı ve elbette paralı olan insanlar, insandan hemen hemen hiçbir şekilde ayırt edilemeyen, bu özel imalat varlıklarla her türlü fantezilerini gerçekleştirebilme şansını(!) yakalıyor. Onlara her türlü şeyi yapabilen insanlara, park sakinleri tarafından zarar vermek ise olasılık dışı. Müşteri daima haklıdır prensibiyle, her türlü yozlaşmış isteklerini gerçekleştirebilen ziyaretçilerin isteklerine hayır cevabı ise kabul edilmiyor. Çatışmanın her film ve dizide amaç edinildiği üzere: elbette bu mükemmel görünümlü dünyada da bazı sorunların olmaya başlaması an meselesidir.

Westworld dizisi 2. Sezon ne zaman başlıyor? Westworld dizi oyuncuları kimlerdir?

İlk sezonu 2016 yılında yayınlanan Westworld dizisi oyuncular kimlerdir: Anthony Hopkins, Ed Harris diye oyuncuları sıralamaya başlarsak, sanırız kadrosuyla da hayranlık verecek bir yapımla karşı karşıya
olduğumuzu derhal anlarız.

Westworld dizisi 2. Sezonun ne zaman başlayacağı çeşitli spekülasyonlarla kafa karıştırsa da, internette süre gelen bu karmaşayı dizi oyuncularından biri ağzından kazayla kaçırdığından artık nihayet bu bilinmezi çözebilme ve öğrenebilme şansına sahip olabiliyoruz. Kuvvetle muhtemel Westworld dizisi 2.Sezon 2018 yılının Nisan ayında gösterime girecek.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.